"Sługa narodu". Pierwsze zdjęcia z polskiej wersji serialu, w którym Zełenski grał prezydenta

Polsat uwija się, żeby szybko pokazać serial "Sługa narodu". Zaledwie w maju pojawiła się informacja, że powstanie polska wersja ukraińskiej produkcji nazywanej proroczą dla Władimira Zełenskiego, a już mamy pierwsze zdjęcia.

To w "Słudze narodu" dzisiejszy prezydent Ukrainy zagrał przywódcę państwa. Polsat tę rolę powierzył Marcinowi Hycnarowi ("Lepsza połowa", "Bez skrupułów", "Volta" czy "Na dobre i na złe"). Brani pod uwagę byli podobno również m.in. Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr i Borys Szyc.

"Sługa narodu". Na pierwszych zdjęciach m.in. Marcin Hycnar i Danuta Stenka

W obsadzie oprócz Marcina Hycnara w roli prezydenta zobaczymy m.in. Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego, Dorotę Kolak, Magdalenę Popławską, Ewę Sadowską, Hannę Konarowską oraz Izabelę Dąbrowską.

 

W Ukrainie serial był premierowo emitowany w latach 2015-2019 (powstały trzy sezony). Zełenski zagrał nauczyciela Wasyla Gołoborodkę, który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie po tym, jak w nagraniu zamieszczonym w internecie ostro skrytykował korupcję w obozie władzy. Po objęciu stanowiska stara się nie korzystać z żadnych przywilejów i żyć jak dotąd, jednocześnie przeciwstawiając się skorumpowanym politykom i urzędnikom.

Zobacz wideo Co na OFF Festivalu?

Więcej odcinków nie powstało, bo znany aktor naprawdę wygrał wybory prezydenckie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polska premiera została zaplanowana na jesień tego roku. Prawa do serialu nabyły również telewizje z Wielkiej Brytanii, Bliskiego Wschodu, Grecji, Rumunii, Bułgarii, Mołdawii, Francji, Estonii, Finlandii czy Gruzji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: