Pięcioro maluchów uprowadzonych z przedszkola. Tak ma zacząć się nowy serial z Dawidem Ogrodnikiem

Co wspólnego może mieć piątka przedszkolaków z tajemnicami skrywanymi pod murami miasta? Są pierwsze zdjęcia do serialu z wątkami supernatural zatytułowanego "Strange Angels". W obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik i Karolina Kominek.

Jak zapowiadają twórcy, chcą zrobić "zaskakujące i świeże połączenie kryminału z thrillerem i wątkami supernatural". Zdjęcia są kręcone między innymi w Gdyni, Warszawie, Wałbrzychu oraz w Nowej Rudzie, a premiera serialu jest zaplanowana na przyszły rok.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Strange Angels". Poszukiwania dzieci wnikają coraz głębiej w podziemia Wałbrzycha

O czym opowie serial? Grupa pięciorga maluchów zostaje uprowadzona z przedszkola. W tym czasie geolożka Lena (Karolina Kominek) wraz z ekipą współpracowników szykuje się do wyprawy naukowej na Antarktydę. Kiedy okazuje się, że podejrzaną o porwanie jest Ada (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) – nastoletnia córka Leny, matka odkłada plany zawodowe i wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć córkę, z którą utraciła kontakt wiele lat temu.

Poszukiwania dzieci wnikają coraz głębiej w podziemia Wałbrzycha. Nieodkryte szyby i tunele stają się scenerią niezwykłych zdarzeń, w których krzyżują się losy międzynarodowego tygla zamieszkującego miasto: Polaków, Czechów i Romów. Sytuacja zaognia się z każdym dniem. Główna bohaterka spotyka na swojej drodze lokalną policję, biedaszybników, nastolatków skrywających tajemnicę i filantropkę o wątpliwych pobudkach. Zawikłane relacje między mieszkańcami prowadzą ją do odkrycia wielopiętrowej zagadki sięgającej czasów II Wojny Światowej.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

- CANAL+ po raz pierwszy pracuje nad serialem, w którym ważną rolę ogrywają elementy paranormalne połączone z kryminalną intrygą. Jestem pewna, że w efekcie powstanie wyjątkowy serial pełen tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji i porywających emocji - zapowiada Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska. 

W obsadzie są także m.in. Edyta Olszówka, Tomasz Schuchardt, Roman Gancarczyk, Piotr Żurawski, Robert Gonera, Paulina Gałązka i Olaf Lubaszenko. Reżyserem serialu jest Mariusz Palej.  Autorkami koncepcji są Agnieszka Szpila (nominowana do tegorocznej Nike za powieść "Heksy") i Dominika Prejdova, które pracowały także nad poszczególnymi odcinkami. Za scenariusz odpowiadają także Marcin Ciastoń ("Hiacynt") i Katarzyna Tybinka ("Wataha"). 

Więcej o: