Disney Plus - oferta na tle HBO Max i Netflixa. Czy warto wykupić abonament?

Coraz częściej wybieraną platformą jest Disney Plus. Oferta, jaką dysponuje, jest bardzo duża. Czy jednak warto inwestować w kolejną platformę? To pytanie zadają sobie użytkownicy Netflixa oraz HBO Max. Część osób decyduje się na pełen pakiet w postaci trzech serwisów filmowych, inni żonglują z miesiąca na miesiąc. Ile kosztuje Disney Plus i co na ten temat mają do powiedzenia użytkownicy?

Disney Plus: koszt - kiedy jest najlepszy moment? 

Na co dzień często brakuje czasu na oglądanie filmów, ale konto pełne nowych tytułów może okazać się niezastąpione w wakacje, gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom aktywnej rozrywki przez cały czas. Prywatna biblioteka filmów sprawdzi się także podczas urlopu w miejscu, gdzie mamy dostęp tylko do ograniczonej liczby kanałów. Jednak zanim podpiszemy umowę na długi okres czasu warto sprawdzić, jaki jest koszt Disney Plus i co kryje oferta na tle innych.

Adam Ferency jako policjant prowadzący śledztwo poczwórnego morderstwa w 1994 roku na obozie letnim. Serial 'W głębi lasu' na podstawie książki Harlana CobenaPolskie seriale kryminalne: sprawdzamy, co i gdzie warto obejrzeć

Disney Plus - abonament na rok. Porównanie z Netflixem i HBO Max 

Nawet dla prawdziwych miłośników kina roczny abonament to kolejne zobowiązanie finansowe, jak kształtują ceny poszczególnych platform? 

  • Disney Plus abonament na rok - 289,90 zł 
  • Netflix abonament na rok - 348,00 zł (pakiet podstawowy) 
  • HBO Max na rok - 234,99 zł 
Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Disney+ Polska. Cena za miesiąc - ile trzeba zapłacić? 

Rozliczenie miesięczne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować każdą z opcji. Różnice występują nie tylko w ramach oferty, ale też wymagań technicznych oraz jakości. Więcej na ten temat piszemy w dalszej części artykułu, tymczasem postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaka jest cena w Polsce za miesiąc korzystania z platformy Disney+? 

  • Disney Plus abonament miesięczny - 28,99 zł
  • Netflix abonament miesięczny - 29,00 zł  (pakiet podstawowy) 
  • HBO Max abonament miesięczny - 29,99 zł

Disney+: ceny i wymagania techniczne i współdzielenie kont 

Różnice pomiędzy każdą z platform odczujemy już na początku, przy próbie uruchomienia. I chociaż każdy z serwisów może pochwalić się dobrze działającą stroną internetową, na którą można się bez problemu zalogować na każdym komputerze to Netflix i Disney zdecydowanie wiodą tutaj prym. Wspomniane platformy uruchomimy na prawie każdym telewizorze i w większości przystawek Smart TV, tymczasem HBO Max do starszych odbiorników telewizyjnych potrzebuje dodatkowych urządzeń. Aplikacja HBO Max jest najczęściej krytykowaną przez użytkowników. Disney+ ma ceny i wymagania techniczne podobne do Netflixa, ale to, co wyróżnia tę platformę to dobra jakość prezentowanych produkcji z alternatywą dla mniej zaawansowanego sprzętu. Znajdziemy tutaj zarówno materiały w 4K ze wsparciem dla Dolby Vision i Dolby Atmos, jak i opcję HDR dla niższych rozdzielczości. Konkurenci Netflixa nadrabiają jednak dostępnością, zarówno w przypadku Disney+ jak i HBO Max nie ma tak wyśrubowanych limitów odnośnie urządzeń oraz ilości kont. HBO Max pozwala jednocześnie oglądać na trzech, a Disney nawet na czterech urządzeniach. 

'Westworld', Evan Rachel Wood, serialowa DoloresNajlepsze seriale HBO Max? Kilka pomysłów na wakacyjne seanse filmowe

Disney Plus. Katalog filmów 

Wiemy już, ile kosztuje Disney Plus, czas przyjrzeć się oferowanym filmom. Netflix oznacza intuicyjną wyszukiwarkę, czego nie można powiedzieć o HBO Max oraz dużą bibliotekę filmów ze stałym dopływem nowości. W porównaniu do Disneya i HBO Max serwis spod znaku czerwonego N ma około 5500 pozycji, tymczasem HBO Max i Disney+ pozwalają na dostęp do zaledwie 2000 produkcji. Biblioteka Netflixa jest też najbardziej różnorodna, Disney celuje raczej w miłośników filmów i seriali fantastycznych (Marvel, Stars Wars). HBO Max stawia na wysokiej jakości filmy i seriale oraz kultowe tytuły sprzed lat. 

Zobacz też: Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Więcej o: