Disney Plus - oferta na tle HBO Max i Netflixa. Czy warto wykupić abonament?

Coraz częściej wybieraną platformą jest Disney Plus. Oferta, jaką dysponuje, jest bardzo duża. Czy jednak warto inwestować w kolejną platformę? To pytanie zadają sobie użytkownicy Netflixa oraz HBO Max. Część osób decyduje się na pełen pakiet w postaci trzech serwisów filmowych, inni żonglują z miesiąca na miesiąc. Ile kosztuje Disney Plus i co na ten temat mają do powiedzenia użytkownicy?

Disney Plus: koszt - kiedy jest najlepszy moment? 

Na co dzień często brakuje czasu na oglądanie filmów, ale konto pełne nowych tytułów może okazać się niezastąpione w wakacje, gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom aktywnej rozrywki przez cały czas. Prywatna biblioteka filmów sprawdzi się także podczas urlopu w miejscu, gdzie mamy dostęp tylko do ograniczonej liczby kanałów. Jednak zanim podpiszemy umowę na długi okres czasu warto sprawdzić, jaki jest koszt Disney Plus i co kryje oferta na tle innych.

Disney Plus - abonament na rok. Porównanie z Netflixem i HBO Max 

Nawet dla prawdziwych miłośników kina roczny abonament to kolejne zobowiązanie finansowe, jak kształtują ceny poszczególnych platform? 

  • Disney Plus abonament na rok - 289,90 zł 
  • Netflix abonament na rok - 348,00 zł (pakiet podstawowy) 
  • HBO Max na rok - 234,99 zł 
Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Disney+ Polska. Cena za miesiąc - ile trzeba zapłacić? 

Rozliczenie miesięczne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować każdą z opcji. Różnice występują nie tylko w ramach oferty, ale też wymagań technicznych oraz jakości. Więcej na ten temat piszemy w dalszej części artykułu, tymczasem postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaka jest cena w Polsce za miesiąc korzystania z platformy Disney+? 

  • Disney Plus abonament miesięczny - 28,99 zł
  • Netflix abonament miesięczny - 29,00 zł  (pakiet podstawowy) 
  • HBO Max abonament miesięczny - 29,99 zł

Disney+: ceny i wymagania techniczne i współdzielenie kont 

Różnice pomiędzy każdą z platform odczujemy już na początku, przy próbie uruchomienia. I chociaż każdy z serwisów może pochwalić się dobrze działającą stroną internetową, na którą można się bez problemu zalogować na każdym komputerze to Netflix i Disney zdecydowanie wiodą tutaj prym. Wspomniane platformy uruchomimy na prawie każdym telewizorze i w większości przystawek Smart TV, tymczasem HBO Max do starszych odbiorników telewizyjnych potrzebuje dodatkowych urządzeń. Aplikacja HBO Max jest najczęściej krytykowaną przez użytkowników. Disney+ ma ceny i wymagania techniczne podobne do Netflixa, ale to, co wyróżnia tę platformę to dobra jakość prezentowanych produkcji z alternatywą dla mniej zaawansowanego sprzętu. Znajdziemy tutaj zarówno materiały w 4K ze wsparciem dla Dolby Vision i Dolby Atmos, jak i opcję HDR dla niższych rozdzielczości. Konkurenci Netflixa nadrabiają jednak dostępnością, zarówno w przypadku Disney+ jak i HBO Max nie ma tak wyśrubowanych limitów odnośnie urządzeń oraz ilości kont. HBO Max pozwala jednocześnie oglądać na trzech, a Disney nawet na czterech urządzeniach. 

Disney Plus. Katalog filmów 

Wiemy już, ile kosztuje Disney Plus, czas przyjrzeć się oferowanym filmom. Netflix oznacza intuicyjną wyszukiwarkę, czego nie można powiedzieć o HBO Max oraz dużą bibliotekę filmów ze stałym dopływem nowości. W porównaniu do Disneya i HBO Max serwis spod znaku czerwonego N ma około 5500 pozycji, tymczasem HBO Max i Disney+ pozwalają na dostęp do zaledwie 2000 produkcji. Biblioteka Netflixa jest też najbardziej różnorodna, Disney celuje raczej w miłośników filmów i seriali fantastycznych (Marvel, Stars Wars). HBO Max stawia na wysokiej jakości filmy i seriale oraz kultowe tytuły sprzed lat. 

Zobacz też: Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Więcej o: