Gwiazdor "Gry o tron" zastąpił Brada Pitta. Jest pełny zwiastun nowego "Wywiadu z wampirem"

Twórca serialu Rolin Jones obiecał w jednym z najnowszych wywiadów, że jego wersja "Wywiadu z wampirem" sprawi, że widzowie zapomną o filmie z Bradem Pittem i Tomem Cruise'em. Na razie musimy mu wierzyć na słowo, ale pełny zwiastun serialu wydaje się w pełni oddawać ducha książkowego pierwowzoru - jest mroczny i bardzo krwawy.

Książkowy "Wywiad z wampirem" autorstwa Anne Rice wydany został w roku 1976 i jest pierwszą częścią cyklu "Kroniki wampirów", która uznawana jest jednocześnie za najlepszą. Fabuła nowego serialu zdaje się nieco różnić od pierwowzoru. Akcja została osadzona w Nowym Orleanie w roku 1910, a Louis de Pointe du Lac (w tej roli znany z "Gry o tron" Jacob Anderson) zamiast plantatorem jest biznesmenem zajmującym się szeroko pojętą branżą rozrywkową.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwiastun nowego "Wywiadu z wampirem"

Louis prowadzi wystawne i bogate życie, ale nie wie, że od dłuższego czasu śledzi go wampir Lestat (w tej roli Sam Reid). Znudzony życiem w pojedynkę wybiera Louisa na nowego towarzysza i przemienia w krwiopijcę. W miarę upływu kolejnych sekund zwiastuna widzimy, że liczba ofiar jest coraz większa, a Louis boryka się z ogromnymi wyrzutami sumienia. Do tego stopnia, że udaje się na spowiedź do kościoła (zdaje się, w tym uniwersum nie działa zasada, wedle której wampiry nie mogą wchodzić na poświęconą ziemię).

Zobacz wideo Nowy "Wywiad z wampirem"

Widać, jak bardzo twórcy próbują się odróżnić od kinowego przeboju. Zamiast klimatycznego horroru z wyraźnymi wątkami dramatu stawiają raczej na pełen napięcia erotycznego thriller z elementami nadprzyrodzonymi - pisze Linda Codega z Gizmodo.com. W obsadzie serialu poza Andersonem i Reidem znalazły się m.in. także Kalyne Coleman, która zagra Grace, siostrę Louisa, oraz Bailey Bass, która wciela się w Claudię - dziewczynkę, którą Louis przemienia w wampira i adoptuje razem z Lestatem. W tej wersji będzie miała 14 lat. Twórca serialu Rolin Jones w wywiadzie dla portalu denofgeek.com podkreśla, że czytelnicy pierwszych trzech książek Anne Rice będą bardzo zadowoleni z tego, co dla nich przygotował z ekipą filmową.

Produkcja ma liczyć osiem odcinków, a jej producentami wykonawczymi są Jessica Held ("Dziewczyna z tatuażem", "Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Moneyball") i Mark Johnson (wcześniej pracował nad tak popularnymi serialami jak "Breaking Bad" i "Better Call Saul"), a Rolin Jones poza tym odpowiada także za scenariusze. Pierwotnie jedną z producentek serialu miała być autorka książki Anne Rice, zmarła jednak 11 grudnia 2021 w wieku 80 lat. Jak przekazał jej syn Christopher, także pisarz, przyczyną śmierci były komplikacje po udarze mózgu.

Zobacz wideo Zanim zacznie się OFF Festival, już będą nietypowe koncerty. M.in. w kościele i willi Wojciecha Kilara

Kinowa ekranizacja "Wywiadu z wampirem", w której główne role zagrali Brad Pitt, Tom Cruise i Kirsten Dunst, może i nie cieszyła się szczególnym entuzjazmem wśród krytyków filmowych (Pitt i Cruise dostali Złote Maliny dla najgorszej ekranowej pary), ale widzowie produkcją byli zachwyceni.

Branża także doceniła wysiłki ekipy - za zdjęcia i scenografię twórcy dostali dwie nagrody BAFTA, za kostiumy, charakteryzację, za najlepszą rolę młodej aktorki razem z wygraną w kategorii najlepszy horror przyszły cztery Saturny. Do tego doszły też trzy Złote Popcorny od MTV - Brad Pitt został w ramach plebiscytu okrzyknięty najlepszym aktorem i najbardziej pożądanym mężczyzną, a Kirsten Dunst nagrodzono za przełomową rolę. Poza tym twórcy muzyki i scenografii dostali nominacje do Oscarów, na Złote Globy miała szansę Dunst oraz kompozytorzy ścieżki dźwiękowej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: