Syn Andrzeja Seweryna w "Notre-Dame płonie". Poszedł w ślady ojca. Czy go przypomina?

Najmłodszy syn Andrzeja Seweryna poszedł w ślady ojca. Aktor wystąpił w filmie "Notre-Dame płonie". Zdradził, że niedługo będzie można go zobaczyć w polskiej produkcji.

W sierpniu na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć najnowszy film Jeana-Jacquesa Annaud "Notre-Dame płonie". Wśród odtwórców głównych ról znalazło się polskie nazwisko. Maximilien Seweryn przez lata był członkiem zespołu paryskiego Comédie-Française. To najmłodszy syn polskiego aktora Andrzeja Seweryna.

Zobacz wideo Wywiad z Andrzejem Sewerynem, bohaterem "Królowej"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Syn Andrzeja Seweryna w "Notre-Dam płonie". Ma zagrać też w polskiej produkcji

Maxiimilien Seweryn jest synem Andrzeja Seweryna i aktorki Mireille Maalouf - czwartej żony polskiego artysty. Poszedł w ślady rodziców, ukończył studia na Guildhall School of Musić & Drama w Londynie i przez lata występował w teatrze i w filmach. Poza tym artysta jest muzykiem grupy Buffalo Clash.

 

W "Notre-Dame płonie" aktor wciela się w postać oficera Reynalda. To jeden ze strażaków próbujących ratować katedrę Notre-Damę podczas pożaru, który wybuchł w kwietniu 2019 roku.

Praca na planie była szczególnie trudna - aktorzy grali w ogniu, w temperaturach ponad 100 stopni. Okazuje się, że film, który w sierpniu pojawi się w polskich kinach to nie jedyna okazja do poznania talentu aktora dla polskich widzów. W wywiadzie udzielonym telewizji TVN Maximilien Seweryn zdradził, że zagra w najnowszym filmie Jana Holoubka. Ta rola również nie będzie łatwa, ponieważ aktor słabo mówi po polsku.

"Notre-Dame płonie". W kinach od sierpnia

Film o pożarze legendarnej katedry to kolejne dzieło reżysera, który zdobył już uznanie widzów i krytyków. Jean-Jacues Annaud w swoim dorobku ma m.in. "Imię Róży", "Kochanka" i "Walkę o ogień".

Produkcja na temat spektakularnego pożaru została zrealizowana z niezwykłym rozmachem. W kwietniu 2019 roku oczy całego świata zwrócone były w kierunku Paryża. Pożar katedry Notre-Dame wstrząsnął nie tylko katolikami, ale także wszystkimi osobami, które traktowały to miejsce, jako szczególnie ważne dla zachodniej kultury.

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: