Syn Andrzeja Seweryna w "Notre-Dame płonie". Poszedł w ślady ojca. Czy go przypomina?

Najmłodszy syn Andrzeja Seweryna poszedł w ślady ojca. Aktor wystąpił w filmie "Notre-Dame płonie". Zdradził, że niedługo będzie można go zobaczyć w polskiej produkcji.

W sierpniu na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć najnowszy film Jeana-Jacquesa Annaud "Notre-Dame płonie". Wśród odtwórców głównych ról znalazło się polskie nazwisko. Maximilien Seweryn przez lata był członkiem zespołu paryskiego Comédie-Française. To najmłodszy syn polskiego aktora Andrzeja Seweryna.

Zobacz wideo Wywiad z Andrzejem Sewerynem, bohaterem "Królowej"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Syn Andrzeja Seweryna w "Notre-Dam płonie". Ma zagrać też w polskiej produkcji

Maxiimilien Seweryn jest synem Andrzeja Seweryna i aktorki Mireille Maalouf - czwartej żony polskiego artysty. Poszedł w ślady rodziców, ukończył studia na Guildhall School of Musić & Drama w Londynie i przez lata występował w teatrze i w filmach. Poza tym artysta jest muzykiem grupy Buffalo Clash.

 

W "Notre-Dame płonie" aktor wciela się w postać oficera Reynalda. To jeden ze strażaków próbujących ratować katedrę Notre-Damę podczas pożaru, który wybuchł w kwietniu 2019 roku.

Andrzej Seweryn malowany przez Łukasza Adelon Rembasa "To nie jest tak, że Andrzej Seweryn przebrał się za babę". Porównuje to do strojów dla zakonnic

Praca na planie była szczególnie trudna - aktorzy grali w ogniu, w temperaturach ponad 100 stopni. Okazuje się, że film, który w sierpniu pojawi się w polskich kinach to nie jedyna okazja do poznania talentu aktora dla polskich widzów. W wywiadzie udzielonym telewizji TVN Maximilien Seweryn zdradził, że zagra w najnowszym filmie Jana Holoubka. Ta rola również nie będzie łatwa, ponieważ aktor słabo mówi po polsku.

"Notre-Dame płonie". W kinach od sierpnia

Film o pożarze legendarnej katedry to kolejne dzieło reżysera, który zdobył już uznanie widzów i krytyków. Jean-Jacues Annaud w swoim dorobku ma m.in. "Imię Róży", "Kochanka" i "Walkę o ogień".

Produkcja na temat spektakularnego pożaru została zrealizowana z niezwykłym rozmachem. W kwietniu 2019 roku oczy całego świata zwrócone były w kierunku Paryża. Pożar katedry Notre-Dame wstrząsnął nie tylko katolikami, ale także wszystkimi osobami, które traktowały to miejsce, jako szczególnie ważne dla zachodniej kultury.

Andrzej Seweryn Seweryn: Bardzo dobrze czułem się w stroju Loretty. To wszystko sprawiało mi wręcz radość

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: