"Stranger Things". Twórcy serialu Netfliksa poprawili scenę z 1. sezonu? Teraz zaprzeczają

Twórcy "Stranger Things" mieli przyznać, że w poprzednich sezonach zmieniono nie tylko informację z datą urodzin Willa. Poprawki miały zostać wprowadzone także w jednej ze scen z sezonu pierwszego. Chodzi o moment, gdy Jonathan podgląda przebierającą się w oknie Nancy. Teraz jednak twórcy zaprzeczają.

W sezonie czwartym "Stranger Things" bracia Dufferowie zapomnieli o urodzinach Willa (w tej roli Noah Schnapp), co zostało im wypomniane przez uważnych widzów produkcji. W jednym z wywiadów twórcy przyznali, że poprawią ten błąd i zmienią datę urodzin Willa w drugim sezonie. Przy okazji dodali, że nie była to pierwsza zmiana "w stylu George'a Lucasa", którą wprowadzili do serialu. 

Zobacz wideo Netflix udostępnił zwiastun finałowej części "Stranger Things 4"

"Stranger Things" na Netfliksie. Bracia Dufferowie zmienili scenę z pierwszego sezonu

Chociaż Dufferowie nie powiedzieli, o którą scenę chodzi (chociaż zachęcali widzów, by sami przeprowadzili śledztwo w sprawie poprawionych fragmentów), to namierzyli ją dziennikarze TVLine. Chodzi o scenę w drugim odcinku pierwszego sezonu produkcji. W odcinku pt. "Dziwadło na Maple Street" widać, jak Jonathan (w tej roli Charlie Heaton) robi z ukrycia zdjęcia Nancy (graną przez Natalię Dyer), która przebiera się w pokoju swojego chłopaka Steve'a (w tej roli Joe Keery).

W obecnej wersji serialu widać, jak Jonathan jedynie przygląda się przebierającej się Nancy, ale nie robi jej zdjęć. Później podnosi aparat, by sfotografować ubraną Barb. Sam wątek zdjęć Nancy nie zostaje jednak usunięty z serialu. Fotografie widać później w innej scenie na końcu odcinka. Oznacza to, że Jonathan robił zdjęcia, jednak jako widzowie nie byliśmy tego świadkami. 

Przeczytaj więcej informacji o kulturze na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdjęcia Nancy widoczne są też w odcinku "Wśród nocnej ciszy" - tam Steve, Nancy i reszta patrzą na zdjęcia dziewczyny w staniku. TVLine zapytali producentów o powód zmian, jednak bracia Dufferowie odmówili komentarza. Zmiana została wyłapana także na Tik Toku. "Wycięli scenę z 1. sezonu, próbując sprawić, by Jonathan był mniej obleśny" - piszą użytkownicy.

Teraz jednak twórcy zaprzeczają. "PSA: żadne sceny z poprzednich sezonów nigdy nie zostały wycięte ani ponownie edytowane. I nigdy nie będą" - czytamy na oficjalnym profilu pisarzy serialu na Twitterze. 

<<Reklama>> Ebooki "Stranger Things" są dostępne na Publio.pl >>

Więcej o: