Walt i Jesse gotowi do powrotu na ekran? Vince Gilligan: Oglądajcie kolejny odcinek "Better Call Saul"

Do zakończenia serialu "Better Call Saul" zostały trzy odcinki. Vince Gilligan, współtwórca uniwersum "Breaking Bad", wyraźnie zasugerował, że w najbliższej odsłonie produkcji widzowie spotkają się ze swoimi dawno niewidzianymi ulubieńcami - z Walterem White'em i Jessem Pinkmanem. - Jeżeli włączycie telewizję w poniedziałkowy wieczór, są szanse, że natkniecie się na tych dwóch - powiedział w piątek reżyser i scenarzysta.

Przemawiając w piątek podczas ceremonii odsłonięcia pomników Walta i Jessego (!) w Albuquerque Convention Center – i stojąc obok Bryana Cranstona i Aarona Paula – Vince Gilligan niespodziewanie potwierdził, w którym odcinku "Better Call Saul" pojawi się ulubiony duet telewidzów. - Uwaga, spoiler. Słyszycie to jako pierwsi; nikt inny jeszcze tego nie wie. Jeśli zdarzy się wam oglądać AMC w nadchodzący poniedziałek wieczorem, są szanse, że zobaczycie tych dwóch w "Better Call Saul" - oznajmił współtwórca obu seriali.

Zobacz wideo El Camino: Film „Breaking Bad" - za kulisami

"Better Call Saul". Walt i Jesse jako wisienka na torcie

W rozmowie z "EW" Peter Gould, drugi z twórców "Breaking Bad" i "Better Call Saul", zapowiedział, że pomimo licznych fanowskich teorii nikomu nie udało się przewidzieć, w jaki sposób Mr. White i Jesse zostaną ponownie przedstawieni publiczności. Gould podkreślił przy tym, że nie ma wątpliwości, iż cierpliwość fanów zostanie wynagrodzona. - Jestem naprawdę dumny z tego, że poczekaliśmy na wprowadzenie [Walta i Jesse'ego], aż będzie to właściwe dla tej historii. Oczywiście, najłatwiej byłoby to zrobić na początku pierwszego sezonu. Myślę jednak, że sposób, w jaki się pojawiają, splata się z historią Jimmy'ego McGilla (Bob Odenkirk), Kim Wexler (Rhea Seehorn) i Mike'a Ehrmantrauta (Jonathan Banks). Mam nadzieję, że się zgodzicie, kiedy to zobaczycie - mówi scenarzysta.

Wcześniej Bryan Cranston zdradził, że Walt i Jesse pojawią się w trzech scenach - w jednej wystąpią razem, w pozostałych - solo. - To całkiem fajne, ale szczerze mówiąc – ponieważ kręciliśmy wszystko w bańce i całkowicie poza kolejnością – nie wiem nawet, w jakich odcinkach się znajdziemy. Dowiecie się - powiedział aktor w podkaście "Basic" prowadzonym przez Douga Herzoga i Jen Chaney. Z kolei w wywiadzie dla "Albuquerque Journal" odtwórca roli Waltera White'a wspominał, że jemu i Aaronowi Paulowi kazano "utrzymać wszystko w sekrecie do końca".

- Przewieźli nas [do Albuquerque] pod osłoną nocy. Wylądowaliśmy na jakiejś prywatnej części lotniska. Postawiliśmy dwa kroki na asfalcie i hop, prosto do SUV-a. Znaleźliśmy się w piętrowym Airbnb –[Aaron] miał górne piętro, ja parter - i powiedzieli nam, że nie możemy stąd wychodzić - opowiadał Cranston. Paul dodał: - To takie zabawne, bo miała to być wielka niespodzianka, wielka tajemnica. A potem nagle ogłosili wszystkim, że to robimy, więc dlaczego trzymali nas w takim więzieniu? Po prostu robili sobie z nas jaja.

Bob Odenkirk Karetka zabrała go z planu "Better Call Saul". Rodzina Boba Odenkirka wydała oświadczenie

Serial "Better Caul Saul", który przedstawia historię prawnika Jimmy'ego McGilla/Saula Goodmana, dobiega końca po sześciu sezonach. Produkcja cieszy się dużą popularnością również w Polsce (jest znana także pod tytułem "Zadzwoń do Saula"). Serial Gilligana i Goulda jest dostępny w ofercie Netfliksa (nowe odcinki ukazują się w każdy wtorek).

Więcej o: