Kabaret Neo-Nówka ostro pojechał po rządzie w Polsacie. "Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje" [WIDEO]

Nowa wersja skeczu "Wigilia" kabaretu Neo-Nówka, którą zaprezentował na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, budzi kontrowersje. Polsat nie komentuje, kabareciarze piszą: Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Oficjalny opis skeczu ze strony Polsatu nie wróżył takiej afery:

Założony we Wrocławiu Kabaret Neo-Nówka pod przewodnictwem Romana Żurka przygotował skecz, którego akcja rozegrała się w grudniu. W ciepły, wigilijny wieczór między ojcem a synem toczyła się ostra rozmowa m.in. o spadek po dziadku. Okazało się jednak, że ten ma zupełnie inne plany.

Neo-Nówka w Koszalinie z nowym-starym skeczem "Wigilia"

W Koszalinie Neo-Nówka zaprezentował nową wersję wcześniej granego już skeczu. Na scenie pojawiają się starszy pan, jego syn i wnuk. Ostatnia dwójka zasadza się na mieszkanie tego pierwszego, ale w pewnym momencie rozmowa schodzi na politykę. Syn nazywa ojca "starym komunistą". Ten najpierw atakuje:

A twoi co? Osiem lat żeście rządzili, osiem lat żeście rządzili... i żeście się nakradli.

Syn odpowiada: "I was nikt nie kradł? Twój pierwszy złodziej, rudy lis. Donald Tfusk" i dodaje: Ogona podkulił, do Brukseli wyp****elił. Teraz w reklamówki żarcia nabrał i nazad wrócił, i on teraz będzie przez lornetkę na Polskę patrzył.

- Twojego nawet przez lornetkę nie widać - odparowuje syn.

Większość komentujących ocenia, że najbardziej dostaje się obecnie rządzącym. Ze skeczu dowiadujemy się np., że obecna władza dużo robi i mamy dzięki niej "ficyt". - Co to jest ficyt?- pyta najmłodszy uczestnik spotkania, na co dostaje odpowiedź:

U was był deficyt, my mamy ficyt.

"U was był deficyt, my mamy ficyt". Potem jest ostro

W skeczu dostało się także widzom TVP. Kiedy syn zapytał ojca, skąd czerpie swoje informacje, a ten odpowiedział bez zastanowienia: No właśnie z "Wiadomości". 19:30 - jedyne prawdziwe treści. Chwilę później jego syn wygłasza monolog:

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie."
A później siedzą takie leszcze jak ty. A oni się bawią, mają to w dupie. Bo właśnie tacy jak ty łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie.

Cały skecz można obejrzeć tutaj - ostrzegamy, pojawiają się w nim wyrazy uznawane za niecenzuralne.

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Komicy zamieścili w mediach społecznościowych komentarz i nieocenzurowaną wersję skeczu.

Poprosiliśmy rzecznika prasowego Polsatu o komentarz. Jak tylko go dostaniemy, zostanie opublikowany w tym tekście.

Zobacz wideo Ciekawe biografie o muzykach

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: