Kabaret Neo-Nówka ostro pojechał po rządzie w Polsacie. "Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje" [WIDEO]

Nowa wersja skeczu "Wigilia" kabaretu Neo-Nówka, którą zaprezentował na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, budzi kontrowersje. Polsat nie komentuje, kabareciarze piszą: Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

Oficjalny opis skeczu ze strony Polsatu nie wróżył takiej afery:

Założony we Wrocławiu Kabaret Neo-Nówka pod przewodnictwem Romana Żurka przygotował skecz, którego akcja rozegrała się w grudniu. W ciepły, wigilijny wieczór między ojcem a synem toczyła się ostra rozmowa m.in. o spadek po dziadku. Okazało się jednak, że ten ma zupełnie inne plany.

Stadion PGE Narodowy "Nawet najlepsze głośniki włożone do wiadra będą brzmieć jak z wiadra"

Neo-Nówka w Koszalinie z nowym-starym skeczem "Wigilia"

W Koszalinie Neo-Nówka zaprezentował nową wersję wcześniej granego już skeczu. Na scenie pojawiają się starszy pan, jego syn i wnuk. Ostatnia dwójka zasadza się na mieszkanie tego pierwszego, ale w pewnym momencie rozmowa schodzi na politykę. Syn nazywa ojca "starym komunistą". Ten najpierw atakuje:

A twoi co? Osiem lat żeście rządzili, osiem lat żeście rządzili... i żeście się nakradli.

Syn odpowiada: "I was nikt nie kradł? Twój pierwszy złodziej, rudy lis. Donald Tfusk" i dodaje: Ogona podkulił, do Brukseli wyp****elił. Teraz w reklamówki żarcia nabrał i nazad wrócił, i on teraz będzie przez lornetkę na Polskę patrzył.

- Twojego nawet przez lornetkę nie widać - odparowuje syn.

Większość komentujących ocenia, że najbardziej dostaje się obecnie rządzącym. Ze skeczu dowiadujemy się np., że obecna władza dużo robi i mamy dzięki niej "ficyt". - Co to jest ficyt?- pyta najmłodszy uczestnik spotkania, na co dostaje odpowiedź:

U was był deficyt, my mamy ficyt.

Koncert Stinga. Maciej Stuhr tłumaczy słowa artysty Sting zaprosił na scenę Macieja Stuhra. "Demokracja została zaatakowana"

"U was był deficyt, my mamy ficyt". Potem jest ostro

W skeczu dostało się także widzom TVP. Kiedy syn zapytał ojca, skąd czerpie swoje informacje, a ten odpowiedział bez zastanowienia: No właśnie z "Wiadomości". 19:30 - jedyne prawdziwe treści. Chwilę później jego syn wygłasza monolog:

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie."
A później siedzą takie leszcze jak ty. A oni się bawią, mają to w dupie. Bo właśnie tacy jak ty łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie.

Cały skecz można obejrzeć tutaj - ostrzegamy, pojawiają się w nim wyrazy uznawane za niecenzuralne.

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Komicy zamieścili w mediach społecznościowych komentarz i nieocenzurowaną wersję skeczu.

Poprosiliśmy rzecznika prasowego Polsatu o komentarz. Jak tylko go dostaniemy, zostanie opublikowany w tym tekście.

Zobacz wideo Ciekawe biografie o muzykach

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: