Kabaret Neo-Nówka skomentował burzę po występie w Koszalinie. "Chyba najlepszy wpis"

Kabaret Neo-Nówka odniósł się do zamieszania związanego z ich sobotnim występem w Koszalinie. "To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości" - przekazali na Twitterze członkowie kabaretu. Do wpisu dołączyli screen z komentarzem, który ich zdaniem jest "chyba najlepszym" w tej sprawie.

Kabaret Neo-Nówka odniósł się do burzy, jaka przeszła przez media społecznościowe po ich sobotnim występie w koszalińskim amfiteatrze. Komicy odegrali tam nową, kontrowersyjną wersję skeczu "Wigilia". Pełno w niej ostrej krytyki rządu i polityki PiS.

"Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości. PS. Ten wpis poniżej chyba najlepszy" - napisali w poniedziałek wieczorem na Twitterze. Do tweeta dołączyli screeny wpisów osoby podpisanej jako ks. Rafał Soćko.

"Dzisiejsze występy kabaretowe to dno i wodorosty. Takie moje przemyślenia po obejrzeniu jednego skeczu" - pisze Soćko. "Hejterom podpowiem, że nie oglądałem Neonówki. Nawet nie wiem, co ta za ich skecz, o którym piszecie i nie interesuje mnie to" - dodaje w kolejnym wpisie.

Zobacz wideo "Blondynka": Ana de Armas jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

Neo-Nówka i "Wigilia". Co to za skecz?

W skeczu "Wigilia" na scenie pojawiają się: starszy pan, jego syn i wnuk. Dwaj ostatni liczą, że dostaną w spadku mieszkanie tego pierwszego. Wywiązuje się dyskusja o krajowej polityce - pełna ostrych, czasem niecenzuralnych określeń. Senior kibicuje "rządowi Jarosława", a jego syn opozycji. Spierają się m.in. o to, "czyja to wina" i "kto kradł więcej".

Mocno dostaje się zwłaszcza politykom PiS, a także jego wyborcom i TVP.

Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie

- mówi w pewnym momencie syn.

A później siedzą takie leszcze jak ty. A oni się bawią, mają to w dupie. Bo właśnie tacy jak ty łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie

- słyszymy w skeczu. Słowa te publiczność nagrodziła gorącymi oklaskami.  Więcej o "Wigilii" Neo-Nówki przeczytasz w tym materiale:

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: