Netflix zdradza, który serial jest najpopularniejszy w historii - "Stranger things" czy "Squid Game"?

Rekord popularności seriali Netfliksa zależy nie tylko od liczby odtworzeń, którą udało się uzyskać danej serii, ale przede wszystkim od liczby godzin, które spędzili przed ekranem widzowie.

Osadzony w latach 80. i klimatycznym miasteczku Hawkins serial braci Duffer stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł współczesnej popkultury. Czwarty sezon "Stranger Things" i jego obsada są na językach milionów już od kiedy pojawiły się pierwsze zwiastuny. Czy to wystarczyło, by zyskać tytuł najpopularniejszej produkcji streamingowego giganta? Z najnowszych statystyk Netfliksa wynika, że jednak nie.

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpopularniejszym serialem wszechczasów "Stranger Things" nie został, ale pobił inny rekord

Według danych Netfliksa w pierwszych 28 dniach czwarty sezon "Stranger Things" mógł poszczycić się imponującą ilością 1,4 (a dokładniej 1,352) miliarda przestreamowanych godzin. To suma, którą łącznie uzyskała pierwsza część sezonu, jak i druga, mająca swoją premierę 1 lipca 2022 i jest jednocześnie najlepszym wynikiem spośród wszystkich sezonów serii. Nie wystarczyło to jednak, by przebić inny hit platformy - "Squid Game".

"Stranger Things" nadal pozostaje innego rodzaju rekordzistą - to najczęściej oglądany serial anglojęzyczny. Drugie miejsce zajmują "Bridgertonowie 2", ale różnica między nimi jest ogromna. Serial ze studia Shondy Rhimes oglądano przez "tylko" 656 milionów godzin.

Choć wydaje się, że "Stranger Things" jest niekwestionowanym liderem i od miesięcy nie znika z Top 5 najchętniej oglądanych na platformie produkcji, nie należy zapominać o jego głównym konkurencie. To koreański serial "Squid Game", który, po wykupieniu przez Netfliksa, na wzór "Domu z Papieru" niemal momentalnie stał się hitem, ku zaskoczeniu samych twórców. Dystopiczna historia o dziecięcych, lecz krwawych rozgrywkach, organizowanych ku uciesze najbogatszych zdobyła rekordowe 1,7 miliarda przestreamowanych godzin w ciągu pierwszych 28 dni.

Serial doczeka się drugiego sezonu. Twórca mówi o swoim sukcesie:

Squid Game zajęło 12 lat, by wyprodukować pierwszy sezon, ale tylko 12 dni, by stać się najpopularniejszą serią wszechczasów.

Drugi sezon "Squid Game" w reżyserii Hwanga Dong-hyuka został oficjalnie zapowiedziany przez Netfliksa, ale data premiery nie jest jeszcze znana. Reżyser pracuje też nad jeszcze brutalniejszym projektem - filmem długometrażowym. Będzie nosić tytuł "Killing Old People Club", ale zaproponowano też skróconą nazwę - "K.O. Club". Nowych doniesień w tym temacie można spodziewać się pod koniec 2022. Rozpoczęły się też prace nad 5. sezonem "Stranger Things". Bracia Duffer podzielili się zdjęciem z tzw. The Writers Room na oficjalnym profilu na Twitterze. Udostępnił je Netflix.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: