Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dolarów producentom "House of Cards"

Sąd nakazał, by Kevin Spacey zapłacił 31 mln dolarów firmie produkującej serial Netfliksa "House of Cards". W 2017 roku Spacey był gwiazdą piątego sezonu, gdy pojawiły się wobec niego zarzuty o molestowanie seksualne i napaści o charakterze seksualnym.

Sprawa między Kevinem Speceyem i producentem "House of Cards" dotyczyła naruszenia przez aktora warunków kontraktu. Stroną pozywającą o odszkodowanie była firma odpowiedzialna za serial.

Jerzy OwsiakOwsiak komentuje oficjalne dane o inflacji. "Bzdety z pogranicza fantazji"

Kevin Specey zapłaci producentom "House of Cards". Wyrok jest ostateczny

W związku z oskarżeniami MRC II Distribution Co. zwolnił głównego członka obsady i zmienił scenariusz ostatniego sezonu, który został przycięty z 13 do ośmiu odcinków. Producent przeprowadził również własne śledztwo, które zaowocowało kolejnymi zarzutami wobec Spaceya. Kolejnych pięciu mężczyzn z ekipy pracującej przy serialu Netfliksa poinformowało o niewłaściwym zachowaniu aktora.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Armie Hammer, Kevin Spacey - czyli o tym, jak skandale mogą niszczyć kariery

Po ośmiodniowym posiedzeniu sąd arbitrażowy zdecydował, że Spacey musi zapłacić MRC 29,5 miliona odszkodowania plus wydatki i opłaty sądowe w wysokości 1,5 miliona dolarów. Aktor bronił się, twierdząc, że oskarżenia nie mają związku z kontraktem i pracą dla MRC. Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles, Mel Red Recana, odrzucił jego argument i potwierdził wyrok arbitrażowy.

Nowe filmy i seriale w sierpniu na VOD: ekranizacja komiksu 'Sandman'Próbowali ponad 20 lat, udało się dopiero teraz. Premiera serialu "Sandman"

Kevin Spacey w 2017 r. został zmuszony do wycofania się z życia artystycznego i stał się persona non grata w branży filmowej. Pięć lat temu aktor Anthony Rapp - jako pierwszy - publicznie oskarżył aktora o to, że próbował skłonić go do czynności seksualnych w 1986 roku, gdy miał zaledwie 14 lat (ostatecznie prawnicy Rappa wycofali pozew). Później zarzuty postawiły Speceyowi też inne osoby. W Wielkiej Brytanii czeka go w przyszłym roku proces, w którym ma odpowiadać za pięć przestępstw, do których miało dojść w latach 2005-2013 w Londynie i hrabstwie Gloucester. To cztery przypadki napaści na tle seksualnym i "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez zgody". Aktor nie przyznaje się do winy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: