Maciej Stuhr podczas kręcenia "Szadzi" trafił do szpitala. Zastąpił go drugi reżyser. "Cudem"

Maciej Stuhr powraca jako Paweł Wolnicki w trzecim sezonie serialu "Szadź". Okazuje się, że podczas kręcenia nowych odcinków musiał poddać się operacji. Wtedy pojawiło się nieoczekiwane zastępstwo. - Uratowało nam to skórę - mówi Gazeta.pl.

Paweł Wolnicki to bohater, którego najpierw stworzył w książce Igor Brejdygant, a twarz na ekranie daje mu Maciej Stuhr. Okazuje się, że w trzecim sezonie w tej roli musiał się też pojawić inny aktor.

Maciej Stuhr o pracy przy "Szadzi": Miałem niezaplanowaną przerwę w zdjęciach. Traf chciał, że na planie pojawił się drugi reżyser

Stuhr opowiada:

Mieliśmy trochę przygód podczas realizacji serialu, niekoniecznie przyjemnych. Moja noga, a właściwie kolano, nie wytrzymało trudu jednej ze scen i wylądowałem na stole operacyjnym po dwóch dniach. W związku z tym miałem niezaplanowaną przerwę w zdjęciach. Traf chciał, że na planie pojawił się drugi reżyser - z wykształcenia aktor - nasz przyjaciel Szymon Nowak, który zgodził się zgolić głowę tak, jak ja występowałem w tej opowieści. Cudem miał też brodę i był podobnej postury. W niektórych scenach, gdzieś w dalekim planie, nieostrości, kiedy mój bohater musiał przebiec albo stoczyć jakąś bójkę, to rzeczywiście pomagał mi w realizacji tych scen, co było z jednej strony bardzo zabawne i ciekawe od strony takiej kuchni filmowej, ale z drugiej strony uratowało nam to skórę.

Kilkanaście tygodni temu Maciej Stuhr zamieścił na Instagramie zdjęcie z Nowakiem, ale wtedy nie zdradził, o co dokładnie chodzi z podobieństwem.

 

Wolnicki w nowych odcinkach "Szadzi" będzie ogolony na łyso. Niektórzy, widząc w mediach społecznościowych zdjęcia Macieja Stuhra, zastanawiali się, czy przypadkiem to nie on zagra Patryka Vegę w jego biografii. - Jednak jestem za mało podobny do Patryka Vegi - mówi aktor i wyjaśnia:

Mój bohater przez dwa sezony dał się poznać nie tylko widzom, ale - mówię tu o fabule serialu - mediom i Polakom, więc kiedy po raz kolejny udało mu się zbiec, musi się ukrywać. Musiał przestać być podobny do siebie samego, więc również Maciej Stuhr musiał przestać wyglądać jak Maciej Stuhr na jakiś czas.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Szadź" - trzeci sezon we wrześniu. Co zobaczymy?

Fabuła nowych odcinków skupia się wokół wydarzeń rozgrywających się rok po próbie zamordowania Lilii i ucieczce Piotra. Wolnicki żyje w ukryciu w małej miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy, który stara się poukładać swoje życie na nowo. Jego mroczna natura nie daje jednak o sobie zapomnieć. Kogo wybierze na kolejną ofiarę?

Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska) zostaje zwolniona ze służby, ale sprawa Piotra nie daje jej spokoju. Ten umiejętnie zaciera za sobą ślady i podkłada dowody, które mogą świadczyć o jego śmierci. Mrówiec (Bartosz Gelner) i Wrońska (Karolina Gorczyca) pozostają w dochodzeniówce, ale czy zaryzykują własne kariery, by dopaść mordercę oficjalnie uznanego za zmarłego? W życiu Piotra pojawia się Karolina (Magdalena Popławska). Ta znajomość przykuwa uwagę lokalnych mieszkańców, m.in. Maćka (Piotr Trojan) i jego matki Miry (Jowita Budnik).

Premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu "Szadzi" 2 września w serwisie Player.pl.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: