Netflix nadal najpopularniejszym VOD w Polsce, ale zaliczył spadek. Jak radzi sobie Disney+?

Netflix miał w lipcu 12,5 mln realnych użytkowników - wynika z badania Mediapanel. To najwięcej ze wszystkich serwisów streamingowych, ale w ciągu miesiąca stracił ponad 900 tys. Tymczasem Disney+ jest już na podium.

Disney+ wystartował w Polsce 14 czerwca, więc lipiec był pierwszym pełnym miesiącem, w którym można było go oglądać. Jak informuje serwis Wirtualne Media, platforma miała w lipcu 4,22 mln realnych użytkowników i dało jej to trzecie miejsce w zestawieniu Megapanelu. Na drugim jest HBO Max (do marca funkcjonował jako HBO Go) z wynikiem 4,29 mln. Kolejne serwisy nie przekroczyły granicy 3 mln - czwarty jest Amazon Prime Video (2,99 mln).

Netflix trzyma się na szczycie, choć mu spadło. To jeszcze nie koniec, będzie więcej serwisów

Miesiąc do miesiąca Netflix stracił 971,7 tys. realnych użytkowników (to 7,2 proc. w dół), choć ci, którzy nadal korzystają z serwisu, spędzają na nim więcej czasu. Spadek o o 129,9 tys. użytkowników (2,9 proc.) zaliczył HBO Max - i tu zmniejszył się też przeciętny czas korzystania z platformy.

Disney+ zyskuje w obu kategoriach (w porównaniu do drugiej połowy czerwca), ale nawet 531,2 tys. użytkowników, co stanowi wzrost o 30,4 proc. nie jest tak duży jak w przypadku Prime Video (698,5 tys., czyli też 30,4 proc. wzrostu). Więcej danych znajdziesz tutaj.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Aplikacje VOD - ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie

Spory ruch między platformami ma na pewno związek z szeroko reklamowaną zmianą HBO Go w HBO Max, wejściem do naszego kraju serwisu VOD Disneya i ofensywą promocyjną Prime Video. Po wakacjach też może być ciekawie, bo we wrześniu ten ostatni serwis szykuje premierę najdroższego serialu w historii - "Władca Pierścieni. Pierścienie Władzy". 

Poza tym jeszcze w tym roku w Polsce ma być dostępny przynajmniej jeszcze jeden serwis streamingowy z szeroką ofertą filmowo-serialową - SkyShowtime. Użytkownicy w ramach jednej usługi uzyskają dostęp do produkcji NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, takich stacji jak Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock. Być może A+E Networks uruchomi także usługę streamingu History Play, któr nacisk kładzie na produkcje dla widzów zainteresowanych historią.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: