"Świat według Kiepskich" to najdłużej emitowany serial komediowy. Jest data premiery ostatniego sezonu

"Świat według Kiepskich" 31 sierpnia wróci na antenę Polsatu z pożegnalnym sezonem. Odcinki zostały nagrane w zeszłym roku, po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa.

Ostatnia seria "Świata według Kiepskich" będzie pokazywana w środy o godz. 21.40, począwszy od 31 sierpnia. W odcinkach pojawią się m.in. Andrzej Grabowski jako Ferdek Kiepski, Marzena Kipiel-Sztuka w roli Haliny, Barbara Mularczyk jako Mariola oraz Bartosz Żukowski jako Waldek. Zabraknie dwóch ważnych postaci - Dariusz Gnatowski, czyli serialowy Boczek, zmarł w październiku 2020 roku, a w styczniu zeszłego roku odszedł Ryszard Kotys, który od początku wcielał się w Mariana Paździocha. 

"Świat według Kiepskich" bez Boczka i Mariana Paździocha, za to z Januszem

W obsadzie ostatniego sezonu ma pojawiać się regularnie Sławomir Szczęśniak, który do tej pory grał w  "Świecie według Kiepskich" sporadycznie. Aktor od 2019 roku występuje w roli nieślubnego syna Mariana Paździocha - Janusza.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Świat według Kiepskich" to najdłużej emitowany polski serial komediowy i drugi w ogóle (wyprzedza go tylko "Klan"). Emisja zaczęła się w 1999 roku. Do pożegnania z serialem Nina Tarientiew, dyrektorka programowa Telewizji Polsat, przygotowywała widzów już w czerwcu tego roku. - Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję - mówiła. Jednym z powodów miała być śmierć dwójki ważnych członków obsady w ostatnim czasie. Być może nie bez znaczenia był też wpis Janusza Sadzy. Tego samego dnia, kiedy smutna informacja o śmierci Kotysa trafiła do mediów, główny pomysłodawca produkcji napisał w mediach społecznościowych, iż jego zdaniem dalsze kręcenie "Świata według Kiepskich" nie ma najmniejszego sensu:

Dodam swoje skromne trzy grosze... DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że "trzepie się kasę, dopóki można i jakkolwiek się da".
Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

Pod koniec zeszłego roku (od 27 października) można było oglądać premierowe emisje odcinków jeszcze z Gnatowskim i Kotysem - nakręcono je przed pandemią.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: