"Sandman". Netflix niespodziewanie udostępnił dodatkowy odcinek serialu

Netflix przygotował niespodziankę dla wielbicieli serialu "Sandman". Dwa tygodnie po premierze serii platforma udostępniła bez wcześniejszych zapowiedzi dodatkowy odcinek produkcji. Ten oglądać można od 19 sierpnia, dokładnie od godziny 9.01. Co więcej, dodatkowy odcinek podzielony został na dwie części!

"Sandman" to ekranizacja przełomowego komiksu autorstwa Neila Gaimana. Opowieść o władającym krainą snu Morfeuszu ukazywała się w kolejnych odcinkach od 1989 do 1996 roku i stała się niezwykłym fenomenem popkulturowym. Powieść graficzna tak skutecznie przebiła się do czytelników z głównego nurtu, że "Sandman" trafił na listę bestsellerów "The New York Timesa" - coś podobnego stało się wcześniej tylko w przypadku "Batmana" i "Supermana".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co więcej, dzięki pomysłowości autora, który zgrabnie połączył elementy popkultury z mitologią, folklorem i wydarzeniami historycznymi, publikacja dotarła do nowej grupy odbiorców, którzy nigdy wcześniej komiksów nie czytali. Pewien nagrodzony Pulitzerem pisarz stwierdził wręcz, że jest to "komiks dla intelektualistów" - faktem jest, że o tym tytule rozpisywano się w poczytnych magazynach i uczono o nim na akademickich wykładach. Nie zmieniało to jednak faktu, że czytelnicy po prostu dobrze się przy "Sandmanie" bawili".

Zobacz wideo "Sandman". Gwiazda "Gry o tron" zagrała Lucyfera [ZWIASTUN]

Dodatkowy odcinek "Sandmana" jest już dostępny

Pierwszy sezon "Sandmana" przedstawia wydarzenia znane z tomów "Preludia i Nokturny" (zawiera albumy "Sen Sprawiedliwych" i "Nadzieja w piekle") oraz "Dom lalki". To w telegraficznym skrócie opowieść o pochodzącym z rodziny Nieskończonych Morfeuszu (nazywany jest też często Snem) - władcy krainy snów, który tworzy ludzkie marzenia senne i koszmary. Sandmana poznajemy niedługo po tym, jak udaje mu się uciec z trwającej ponad 100 lat niewoli u ludzkiego czarownika. W tym czasie świat pogrąża się w chaosie, a dodatkowo skradzione zostały jego artefakty (maska, sakiewka z piaskiem i rubin), w których zaklął znaczną część swojej mocy. Potrzebuje ich, żeby odbudować swoje zrujnowane królestwo i naprawić błędy z przeszłości, więc wyrusza na ich poszukiwania.

O czym opowiada dodatkowy odcinek "Sandmana"?

Dwuczęściowy odcinek specjalny "Sandmana" to, uwaga, animowana ekranizacja opowiadań "Sen tysiąca kotów" ("A Dream of A Thousand Cats") oraz aktorska wersja "Calliope". W pierwszym z nich głosu Morfeuszowi użyczy oczywiście Tom Sturridge, a dołączą do niego: Sandra Oh, Rosie Day, David Gyasi, Joe Lycett, James McAvoy, David Tennant, Michael Sheen, Nonso Anozie, Diane Morgan, Tom Wu. Do tego jedną z postaci zagra sam autor czyli Neil Gaiman. W "Calliope" wystąpią także: Melissanthi Mahut, Arthur Darvill, Nina Wadia, Souad Faress, Dinita Gohil, Kevin Harvey, Amita Suman i Derek Jacobi.

"Sandman" na podstawie kultowego komiksu Neila Gaimana urzekł widzów do tego stopnia, że już w premierowym tygodniu zdobył pierwsze miejsce na globalnej liście najczęściej oglądanych seriali anglojęzycznych. Użytkownicy platformy spędzili ponad 69 mln godzin z 10-odcinkową serii, co pozwoliło wyprzedzić konkurencję. Kolejny tydzień przyniósł zmiany - ale liczby tylko urosły. Ewidentnie wciągnęło się jeszcze więcej osób, bo tytuł nie tylko został na pierwszym miejscu, ale też czas wyświetlania wzrósł niemal dwukrotnie: w kolejnym tygodniu ludzie poświęcili 127,5 miliona godzin na oglądaniu produkcji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Serial trafił też na pierwsze miejsce najczęściej oglądanych tytułów aż w 93 krajach na całym świecie. Ekranizacja powieści graficznej Neila Gaimana taką popularnością cieszyła się w takich państwach jak: Argentyna, Australia, Nowa Zelandia, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Kolumbia, Jamajka, Meksyk, Peru, USA, Wenezuela, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Niemcy, Islandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Egipt, Kenia, Cypr, Indie, Izrael, Sri Lanka, Tajwan czy Korea Południowa.

Więcej o: