"Ród smoka" już do oglądania. Niestety nie bez problemów. Tysiącom widzów padł serwis

"Ród smoka" zadebiutował w HBO Max o trzeciej w nocy czasu polskiego i jak donosi serwis Hollywood Reporter, tysiące widzów w USA miało problem z obejrzeniem premiery. Mamy więc do czynienia z powtórką z "Gry o tron", choć na innej platformie.

Premiera "Rodu smoka" spowodowała awarię. Według DownDetector.com, na który powołują się amerykańscy dziennikarze, dotknęła ona co najmniej trzech tysięcy widzów. Wielu podzieliło się swoją frustracją na Twitterze, zwracając m.in. uwagę pracownikom pomocy technicznej serwisu HBO Max, że ponowne uruchomienie czy reinstalacja aplikacji nic nie daje, bo problemem jest prawdopodobnie zbyt duża liczba osób, które chcą z niej skorzystać w jednym momencie. 

Rzecznik HBO twierdzi, że problem wydaje się dotyczyć widzów łączących się za pośrednictwem urządzeń Amazona (FireTV). Dodał, że problemy miał mieć niewielki odsetek użytkowników.

"Ród smoka" - gdzie oglądać w Polsce?

Warto zauważyć, że HBO Go (poprzednia nazwa aplikacji HBO Max) wieszał się także przy emisji niektórych odcinków "Gry o tron", która była ogromnym hitem serwisu i jednocześnie wielokrotnie znajdowała się na szczycie rankingu najczęściej piraconych seriali roku. "Ród smoka" rozgrywa się około 200 lat przed wydarzeniami z tamtego serialu. To długo wyczekiwana premiera, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na świecie od momentu, gdy pojawiły się pierwsze informacje dotyczące produkcji.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Produkcja, która powstała na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", podobnie jak "Gra o tron", jest przeznaczona dla widzów 18+. "Ród smoka" można już oglądać w Polsce w HBO Max, a w HBO emisja jest zaplanowana na 22 sierpnia o 20:10.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: