"Ród smoka" pobił rekord stacji. To też największa premiera w historii HBO Max w Polsce

W poniedziałek 22 sierpnia w HBO i HBO Max premierę miał pierwszy odcinek najnowszego serialu HBO "Ród smoka". Produkcja rozgrywa się w znanym z "Gry o tron" świecie Westeros, ale akcja osadzona została ponad 170 lat przed znanymi już widzom wydarzeniami. Fabuła skupia się na historii rodu Targaryenów, z którego wywodzi się uwielbiana przez widzów Daenerys. Serial cieszył się takim zainteresowaniem, że z miejsca zdobył największą popularność w historii serwisu w Polsce. I nie tylko.

Pierwszy odcinek serialu "Ród smoka" miał jednocześnie premierę w HBO Max w 21 europejskich krajach – w tym Europie Centralnej, krajach nordyckich, na Półwyspie Iberyjskim oraz w Niderlandach. Ta odbyła się równolegle z amerykańską premierą, czyli o godzinie 3.00 nad ranem w poniedziałek 22 sierpnia. Platforma odnotowała bezprecedensowe zainteresowanie i zwiększony ruch wśród użytkowników, który zaczął się we wczesnych godzinach porannych, a swój szczyt osiągnął w poniedziałek wieczorem.

Zobacz wideo "Ród smoka" - rozszerzony zwiastun prequelu "Gry o tron"

"Ród smoka" tylko w USA przyciągnął 10 mln widzów

Dane od HBO Max pokazują, że w samych Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek oglądało 10 mln osób zarówno na platformie, jak i na antenie telewizyjnego kanału. To tym samym premiera nowego oryginalnego serialu z największą widownią w historii HBO. W Polsce oglądalność także była rekordowa. Jak komentuje Agnieszka Niburska, PR Director CE w HBO Max EMEA:

"Ród smoka" to zdecydowanie największa premiera w historii HBO Max w Polsce, bijąca wszystkie poprzednie rekordy nowych tytułów. Oglądalność pierwszego odcinka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania.

10-odcinkowy serial "Ród smoka" powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew". Konkretnie dotyczy burzliwych losów rodu Targaryenów, z którego pochodziła uwielbiana przez widzów i czytelników Matka Smoków, Daenerys - jak pamiętamy, zagrała ją z dużym wdziękiem Emilia Clarke. Serial obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków i ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ma też wyjaśnić, dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu. W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą i scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt.

Premiery kolejnych odcinków serialu "Ród smoka" w HBO i HBO Max odbywać się będą w każdy poniedziałek przez kolejne dziewięć tygodni.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: