Były tarcia na planie "Euforii"? Barbie Ferreira odchodzi: To łzawe pożegnanie

Jedna z najpopularniejszych produkcji HBO doczeka się trzeciego sezonu. Na ekrany nie powrócą jednak wszyscy. Barbie Ferreira, odtwórczyni roli Kat, postanowiła odejść z serialu. Za powód uznaje się napięcia pomiędzy nią a reżyserem.

"Euphoria" stała się jednym z największych sukcesów platformy dzięki przedstawieniu trudów nastoletniego życia w stopniu, w jakim do tej pory obawiano się przełożyć je na ekran. Serial nie stroni od wątków uzależnień, przemocy seksualnej czy transpłciowości, przy czym stara się dogłębnie przedstawić realne problemy fikcyjnych postaci. Jedną z najważniejszych dla ruchu ciałopozytywnego była Kat, grana przez Barbie Ferreirę. Aktorka potwierdziła jednak, że nie wystąpi w trzecim sezonie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpierw ograniczył jej czas ekranowy, potem wymazał ją całkowicie?

Już po premierze drugiego sezonu widzowie zauważyli, że Kat pojawia się na ekranie zdecydowanie rzadziej, jej wątki zostały spłycone, a z samą postacią trudno dalej sympatyzować. Według spekulacji powodem takiego stanu rzeczy były napięcia na planie. Konflikt z reżyserem serii, Samem Levinsonem poskutkował ograniczeniem czasu ekranowego Ferreiry, mimo że jej postać planowano wcześniej rozwijać w zupełnie inny sposób.

Nie jest pewne, czy to ostatecznie nieporozumienia doprowadziły do odejścia aktorki z serialu. Pojawiły się jednak doniesienia o niekomfortowych warunkach podczas zdjęć do drugiego sezonu "Euforii". Wielu aktorów miało składać zażalenia dotyczące m.in. braku przerw na posiłki czy toaletę. HBO zaprzeczyło tym plotkom. Sama Ferreira odniosła się do sytuacji i w wywiadzie dla "Insider" uznała, że to, co według niektórych działo się za kulisami, mija się z prawdą. Rzekomego konfliktu z Levinsonem jednak nie skomentowała, mimo że prasa pisała o ich wybuchowych starciach, kończących się niekiedy nawet wyjściem aktorki z planu.

Informując fanów o odejściu z serialu aktorka również nie rozdrapuje ran:

Po czterech latach wcielania się w najbardziej wyjątkową i enigmatyczną postać Kat muszę niestety ogłosić łzawe pożegnanie. Mam nadzieję, że wielu z was dostrzegło w niej siebie, tak jak ja, a obserwowanie jej drogi do tego, kim stała się teraz, przyniosło wam wiele radości. Włożyłam w tę kreację aktorską dużo miłości i starań. Liczę, że byliście w stanie to poczuć. Kocham cię, Katherine Hernandez

- napisała Ferreira w relacji na Instagramie, dołączając do oświadczenia rysunek wykonany przez koleżankę z planu, wcielającą się w Jules Hunter Schafer. "Mój pierwszy fanart" - skomentowała.

Oświadczenie Barbie Ferreiry w relacji na InstagramieOświadczenie Barbie Ferreiry w relacji na Instagramie @barbieferreira

Kat Hernandez - od zakompleksionej dziewczyny do serialowej seksbomby

Ci, którzy utożsamiali się z postacią Kat, tak, jak zrobiła to sama odtwórczyni tej roli, pokochali ją przede wszystkim za ciałopozytywność.

W odcinku "Euforii" odsłaniającym jej przeszłość widzowie dowiadują się, że doświadczyła odrzucenia ze względu na swoją wagę. Ta później staje się jej atutem - Kat rozpoczyna na własnych zasadach pracę jako sexworkerka. Zmienia też styl ubierania się i nie boi się odsłaniać ciała mimo dodatkowych kilogramów. W drugim sezonie straciła sympatię fanów, odrzucając chłopaka, z którym była - zdaniem fanów - "w jedynej nietoksycznej relacji w całym serialu". Niepewna swoich uczuć i znudzona zdrowym związkiem postanowiła udawać chorobę. Niezdecydowanie Kat i niemal całkowita zmiana jej charakteru sprawiły, że początkowo utożsamiający się z nią widzowie przestali uważać ją za wzór. Niestety, postać nie dostanie drugiej szansy w trzecim sezonie.

 

Barbie Ferreira, mimo odejścia z "Euforii" wciąż rozwija karierę aktorską. Pojawiła się w serialach "Divorce" i "Afterparty", a także filmie pełnometrażowym "Unpregnant" i horrorze "Nope".

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: