HBO. Rosjanie będą mogli oglądać "Ród smoka", chociaż WarnerMedia wycofał się z Rosji

Chociaż WarnerMedia wycofał się z Rosji, tamtejsi widzowie bez problemu obejrzą "Ród smoka". Spin off "Gry o tron", który jest prawdopodobnie największą premierą HBO i HBO Max tego roku, jest w kraju, który odpowiada za agresję w Ukrainie, dostępny poprzez serwis Amediateka.

- W świetle kryzysu humanitarnego w Ukrainie, WarnerMedia wstrzymuje premierę filmu fabularnego "The Batman" w Rosji - poinformował rzecznik prasowy studia kilka dni przed zaplanowaną na 4 marca premierą produkcji z Robertem Pattinsonem, czyli kilka dni po lutowym ataku wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. Koncern, do którego należy m.in. HBO Max, zdecydował o wycofaniu się z tamtejszego rynku. Od marca nie Rosjanie nie mają legalnego dostępu do większości zagranicznych tytułów, okazuje się jednak, że będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki "Rodu smoka". Dlaczego?

Kadr ze zwiastuna filmu 'Elvis'"Elvis" z Austinem Butlerem wejdzie na HBO Max początkiem września

"Ród smoka" i inne tytuły HBO Max dostępne legalnie w Rosji

Produkcja jest dostępna w serwisie Amediateka, który w 2021 roku podpisał umowę na dystrybucję programów oryginalnych HBO Max. "Insider" ma potwierdzenie ze strony HBO, że wszystkie nowe produkcje będą pokazywane w Rosji. Rzeczniczka Anna Nicoll powiedziała:

Chociaż wstrzymaliśmy wszelkie nowe transakcje w Rosji, nadal wypełniamy zobowiązania wynikające z umów (w przypadku, gdy podmioty nie są objęte sankcjami).
Zobacz wideo "Ród smoka" - zwiastun

Amediateka i HBO współpracują od 2017 roku. Nikt z HBO nie chciał powiedzieć, do kiedy obowiązuje umowa.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

'Władca pierścieni: Pierścienie władzy' - kadr z serialu."Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - są pierwsze recenzje

W poniedziałek 22 sierpnia w HBO i HBO Max (i w rosyjskiej Amediatece) miał premierę pierwszy odcinek "Rodu smoka". Dane od HBO Max pokazują, że w samych Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek oglądało 10 mln osób zarówno na platformie, jak i na antenie telewizyjnego kanału. To tym samym premiera nowego oryginalnego serialu z największą widownią w historii HBO. W Polsce również oglądalność była rekordowa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: