HBO. Rosjanie będą mogli oglądać "Ród smoka", chociaż WarnerMedia wycofał się z Rosji

Chociaż WarnerMedia wycofał się z Rosji, tamtejsi widzowie bez problemu obejrzą "Ród smoka". Spin off "Gry o tron", który jest prawdopodobnie największą premierą HBO i HBO Max tego roku, jest w kraju, który odpowiada za agresję w Ukrainie, dostępny poprzez serwis Amediateka.

- W świetle kryzysu humanitarnego w Ukrainie, WarnerMedia wstrzymuje premierę filmu fabularnego "The Batman" w Rosji - poinformował rzecznik prasowy studia kilka dni przed zaplanowaną na 4 marca premierą produkcji z Robertem Pattinsonem, czyli kilka dni po lutowym ataku wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. Koncern, do którego należy m.in. HBO Max, zdecydował o wycofaniu się z tamtejszego rynku. Od marca nie Rosjanie nie mają legalnego dostępu do większości zagranicznych tytułów, okazuje się jednak, że będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki "Rodu smoka". Dlaczego?

"Ród smoka" i inne tytuły HBO Max dostępne legalnie w Rosji

Produkcja jest dostępna w serwisie Amediateka, który w 2021 roku podpisał umowę na dystrybucję programów oryginalnych HBO Max. "Insider" ma potwierdzenie ze strony HBO, że wszystkie nowe produkcje będą pokazywane w Rosji. Rzeczniczka Anna Nicoll powiedziała:

Chociaż wstrzymaliśmy wszelkie nowe transakcje w Rosji, nadal wypełniamy zobowiązania wynikające z umów (w przypadku, gdy podmioty nie są objęte sankcjami).
Zobacz wideo "Ród smoka" - zwiastun

Amediateka i HBO współpracują od 2017 roku. Nikt z HBO nie chciał powiedzieć, do kiedy obowiązuje umowa.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W poniedziałek 22 sierpnia w HBO i HBO Max (i w rosyjskiej Amediatece) miał premierę pierwszy odcinek "Rodu smoka". Dane od HBO Max pokazują, że w samych Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek oglądało 10 mln osób zarówno na platformie, jak i na antenie telewizyjnego kanału. To tym samym premiera nowego oryginalnego serialu z największą widownią w historii HBO. W Polsce również oglądalność była rekordowa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: