Krzysztof Ziemiec poprowadził konferencję o reparacjach. TVP nie widzi problemu

Krzysztof Ziemiec poprowadził konferencję na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas której prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Polska będzie domagała się wypłaty odszkodowania od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Dziennikarze krytykują Ziemca, TVP broni swojego pracowika.

Show ws. reparacji prowadzi pan Ziemiec, który właśnie składa hołdy politykom PiS. Trzeba zapamiętać na wypadek, gdyby zaczął publicznie uznawać się za dziennikarza" - skomentował decyzję o prowadzeniu czwartkowej konferencji, na której przemawiał Jarosław Kaczyński, przez prowadzącego główne wydanie "Teleexpressu" TVP Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej".

Serial 'Władca Pierścieni' Pierścienie Władzy'. 'Nori' Brandyfoot (Markella Kavenagh)Nowy "Władca Pierścieni" porywa. Jak mógłby nie? Ale czuć tu sporo fałszu [RECENZJA]

Ziemiec prowadzącym konferencję o raporcie ws. reparacji. "Nieprofesjonalne i grozi utratą wiarygodności". TVP broni

Patryk Michalski z Wirtualnej Polski napisał, że Krzysztof Ziemiec na Zamku Królewskim "występuje w roli uprzejmego obłaskawiacza władzy".

A wydawczyni TVN 24 Martyna Jaszczołt krótko podpisała screen z transmisji: "Niezależny prowadzący".

- To nieprofesjonalne i grozi utratą wiarygodności. W przypadku Krzysztofa Ziemca, który już wcześniej otwarcie prezentował swoje sympatie polityczne, on się tym wystąpieniem pogrąża, wychodzi z roli dziennikarza i wprost pokazuje swoje sympatie i stronniczość - komentuje dla Press.pl politolog z Uniwersytetu Śląskiego Tomasz Słupik.

'Broad Peak', reż. Leszek Dawid. Ireneusz Czop i Maja Ostaszewska w roli państwa BerbekówNetflix na wrzesień 2022. "Broad Peak", "Blondynka" i co jeszcze?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W wydarzeniu udział wzięli m.in. marszałek Sejmu, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Dziennikarze serwisu Wirtualne Media spytali przedstawicieli Telewizji Polskiej, czy udział Ziemca jako prowadzącego wydarzenie takiego rodzaju nie stoi w sprzeczności z zasadami zawodu dziennikarza. Wygląda na to, że nie ma problemu. W odpowiedzi czytamy m.in., że raport "powstał na podstawie prac zespołu parlamentarnego" i:

... samo wydarzenie należy uznać za przełomowe i niezwykle ważne z punktu widzenia polskiej racji stanu, która z zasady nie może być sprzeczna ze standardami zawodowymi

Ziemiec pracuje w Telewizji Polskiej od 2004 roku, najpierw w zespole "Wiadomości", teraz jest prezenterem "Teleexpressu".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: