Nieoficjalnie: Żona Jacka Kurskiego wraca do TVP. Poprowadzi "Pytanie na śniadanie"

Presserwis podaje nieoficjalnie, że Joanna Kurska, żona Jacka Kurskiego, będzie prowadziła "Pytanie na śniadanie" na antenie TVP . W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zdecydowała o zmianie na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Presserwis podaje, że Joanna Kurska dołączy do ekipy "Pytanie na śniadanie" już we wtorek 6 września.

Presserwis: Joanna Kurska będzie prowadziła "Pytanie na śniadanie" w TVP 2

Portal przypomina, że Kurska pracowała w telewizji publicznej w 2016 roku. Była dyrektorką biura programowego i kierowała biurem marketingu. W komunikacie TVP poinformowano, że zakończyła pracę "ze względu na nawiązanie osobistej relacji z prezesem Jackiem Kurskim".

Zobacz wideo Prezes Kaczyński zapewnia: "My byśmy mogli szybko opanować inflację". Jest jeden haczyk

Cywilny związek małżeński zawarli w 2018 roku. Dwa lata później w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbył się szeroko opisywany w mediach ślub kościelny

Po odejściu z TVP Joanna Kurska pracowała jako dyrektorka departamentu public relations w PGNiG, później była ekspertką ds. marki i mediów w Netii.

Mateusz Matyszkowicz nowym prezesem TVP. Oficjalny komunikat

W poniedziałek 5 września Rada Mediów Narodowych zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Jego następcą jest dotychczasowy wiceprezes, Mateusz Matyszkowicz. Po południu na stronie Centrum Informacji TVP pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

- Silna i stabilna telewizja publiczna jest wielkim sukcesem dotychczasowego Zarządu. Moim celem jest kontynuowanie trafnych decyzji dla Spółki oraz wzbogacenie i urozmaicenie oferty TVP. Od wielu lat jestem związany z Telewizją Polską i wiem, że jej siłą są ludzie, którzy doskonale rozumieją jej potrzeby i wyzwania. Dlatego wierzę, że wspólnie uda nam się wzmocnić pozycję TVP jako lidera, który wyznacza trendy na rynku telewizyjnym oraz zrealizować cele i wyzwania, jakie stoją przed nami - powiedział cytowany w komunikacie Matyszkowicz. 

Więcej o: