"The Crown" sezon 5 - kiedy premiera? Elżbietę II zagra aktorka znana z "Harry'ego Pottera i Zakonu Feniksa"

Kiedy na platformie Netfix pojawi się 5 sezon "The Crown", czyli najnowsza odsłona losów brytyjskiej rodziny królewskiej? Jeśli jesteś fanem tej produkcji, koniecznie sprawdź, co na ten moment udało się ustalić na temat nadchodzących odcinków.

Kiedy nowy sezon "The Crown" na Netflixie? Sprawdzamy

Kiedy będzie dostępny nowy sezon "The Crown" na Netflixie? Wszystko wskazuje na to, że nowe odcinki będą miały swoją premierę jeszcze w 2022 roku. Wiele źródeł podpowiada, że pojawią się one już w listopadzie. Konkretna data jednak wciąż nie padła.

Kiedy będzie 5 sezon "The Crown" – co wiadomo?

Wiesz już mniej więcej, kiedy będzie dostępny 5 sezon "The Crown", a co jeszcze jest istotne w związku z nadchodzącą serią kontrowersyjnego serialu o losach Elżbiety II? Kolejny sezon, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, będzie miał dziesięć odcinków. Nie wiadomo jednak jeszcze, jakie będą ich poszczególne tytuły. Jeszcze do niedawna 5 sezon miał wieńczyć cały format, ostatecznie zdecydowano, że wszystkich sezonów będzie sześć.

Choć wszyscy fani czekają na niego z niecierpliwością, nie pojawił się także jak dotąd zwiastun nadchodzącego sezonu. Można się go spodziewać raczej bliżej końca października.

Ostatni dostępny na platformie Netflix sezon "The Crown", czyli sezon 4, zakończył się na wydarzeniach, które miały miejsce w 1990 roku. Z tego powodu można się spodziewać, że sezon 5 skupi się na tym, co stało się dwa lata później. A trzeba pamiętać, że rok 1992 został nazwany annus horribilis (łac. okropny rok), ponieważ to wtedy doszło nie tylko do rozpadu związków potomków królowej, ale i światło dzienne ujrzała książka "Diana: Her True Story". Nie należy też zapominać o potwornym pożarze, który wybuchł w zamku Windsor, czyniąc w nim poważne szkody.

Zobacz wideo Popkultura odc. 122

"The Crown" sezon 5 – obsada

Obsada 5 sezonu "The Crown" może być dla niektórych sporym zaskoczeniem. Przyszedł czas, by wymienić aktorów, odgrywających role bohaterów we wcześniejszych latach. By wiek odtwórców poszczególnych kreacji był zgodny z postaciami, w jakie się wcielili, musiały nastąpić zmiany.

W królową Elżbietę II tym razem wcieli się Imelda Staunton, znana chociażby z "Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa". U jej boku zobaczymy aktora, występującego wcześniej w takich produkcjach, jak "Dwóch papieży" czy "Żona", Jonathana Pryce’a w roli księcia Filipa. Z kolei Lady Di zostanie tym razem aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki ("Kryptonim U.N.C.L.E.", "Tenet"). Nie można też wykluczyć, że w retrospekcjach z życia księżnej pojawi się ponownie Emma Corrin. Nie należy też pominąć Lesley Manville w roli księżniczki Małgorzaty, Dominica Westa w roli Karola oraz Olivii Williams w roli Camilli Parker Bowles.

W sezonie 5 "The Crown" znajdzie się także polski akcent. Do obsady dołączyli Anna Antonowicz oraz Michał Więcławski, choć nie wiadomo, jakie role przypadną im w udziale.

Zobacz też: Netflix - cena abonamentu. Ile kosztuje miesiąc w 2022 roku? Sprawdzamy!

Więcej o: