Pierwszy dyrektor stracił stanowisko po odwołaniu Jacka Kurskiego. To prawa ręka byłego prezesa TVP

Szef TVP3 Paweł Gajewski został we wtorek odwołany z zajmowanego stanowiska, przy czym nadal jest zatrudniony w spółce - dowiedział się portal Wirtualne Media. Dzień po tym, gdy ze stanowiska został zmuszony odejść Jacek Kurski. Gajewski był nazywany prawą ręką byłego prezesa TVP, miał też przezwisko "Parasol".

Serwis Wirtualne Media powołuje się na swojego informatora w TVP, który twierdzi, że to pierwsza, ale nie ostatnia decyzja personalna nowego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza. W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zdecydowała o zmianie na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej - stanowisko stracił Jacek Kurski, zastąpił go Mateusz Matyszkowicz.

Gajewski, który mimo utraty stanowiska ma być nadal pracownikiem Telewizji Polskiej, nie chciał komentować sprawy. TVP na stronie Biura Prasowego nie zamieściło do tej pory oświadczenia w tej sprawie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Paweł Gajewski już nie jest dyrektorem TVP3

Paweł Gajewski pracę w TVP zaczynał jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych TVP. Od 2018 roku był zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, pełnił obowiązki zastępcy dyrektora TVP ds. korporacyjnych oraz był pełnomocnikiem zarządu telewizji ds. wyborów parlamentarnych. Od 2016 roku odpowiadał za organizację i przebieg kolejnych debat wyborczych z ramienia zarządu Telewizji Polskiej.

Był nazywany "prawą ręką", "jednym z najbardziej zaufanych ludzi" Jacka Kurskiego. Dorobił się również ksywki "Parasol", ze względu na zdjęcie zrobione podczas festiwalu w Opolu, na którym trzymał parasol właśnie nad prezesem TVP, by ten nie zmókł.

Jacek Kurski i Paweł GajewskiJacek Kurski i Paweł Gajewski Agencja Wyborcza.pl

Polityczna kariera Gajewskiego zaczęła się w czasach, kiedy Jacek Kurski razem ze Zbigniewem Ziobrą budował Solidarną Polskę. Gajewski był szefem młodzieżówki partii Ziobry i asystentem Kurskiego. Jak pisaliśmy w październiku 2019 roku, po ukazaniu się tekstu o nim w "Polityce", lojalność wobec Kurskiego wyszła Gajewskiemu na dobre - wysokie stanowiska w TVP zajął, chociaż... nie miał średniego wykształcenia. Według "Polityki" Gajewski dopiero potem zdał maturę eksternistycznie.

Zobacz wideo

Gajewski był producentem filmu dokumentalnego o Krzysztofie Krawczyku, jego nazwisko pojawiło się także w kontekście dokumentu TVP o Annie Przybylskiej, który ma premierę planowaną na jesień tego roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: