Takiego numeru 1 Netflix sam chyba się nie spodziewał. Wygrywa i w Polsce, i na świecie

Netflix co tydzień informuje, które filmy i seriale są najchętniej oglądanymi produkcjami w ostatnim czasie. W najnowszym zestawieniu na pierwszym miejscu w Polsce znalazł się film "Miłość dla dorosłych".

Netflix pokazał premierowo duńską produkcję 26 sierpnia, jest to więc drugi tydzień "Miłości dla dorosłych" w rankingu (najnowszy obejmuje okres 29 sierpnia-4 września). W Polsce ten thriller wyprzedza m.in. "Miłość w willi" oraz "Czas dla siebie". I chyba sam Netflix nie spodziewał się takiego dużego zainteresowania "Miłością dla dorosłych", ponieważ w serwisie Netfliksa przeznaczonym dla prasy nadal znajdziemy informację, że będzie miał premierę "wkrótce", nie ma też żadnego opisu. 

"Miłość dla dorosłych" - hit Netfliksa z Danii

"Miłość dla dorosłych" jest też na szczycie światowego zestawienia najdłużej oglądanych nieanglojęzycznych filmów - z wynikiem 29 940 000 godzin wyprzedza kolejny tytuł niemal dwukrotnie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

A o czym opowiada film? "Miłość dla dorosłych" (oryginalny tytuł to "Kaerlighed for voksne") jest ekranizacją książki Anny Ekberg. W opisie wydawcy, czyli Świata Książki, czytamy:

Mogłoby się wydawać, że Christian i Leonora mają wszystko. Udane małżeństwo, piękny dom z widokiem na fiord w Vejle i syna, który właśnie wygrał z ciężką chorobą. Ale na firmowym przyjęciu Leonora nakrywa męża z młodszą kobietą. Uświadamia sobie, że Christian może ją zostawić. Czy to możliwe? Czy odejdzie od kobiety, która poświęciła całe swoje życie i karierę, żeby zająć się chorym synem i rodziną? Leonora podejmuje decyzję: zamierza temu zapobiec za wszelką cenę i wszelkimi możliwymi środkami.

Jak zapewnia wydawca, "Miłość dla dorosłych" to "trzymający w napięciu thriller wielkiej namiętności i rodzinnej tragedii, która od wszystkich wymaga poświęcenia".

W filmie Barbary Rothenborg główne role zagrali Sonja Richter, Dar Salim oraz Sus Wilkins. W serwisie Rotten Tomatoes agregującym opinie recenzentów i widzów ci drudzy oceniają produkcję średnio - 56 proc. uważa, że film jest godny polecenia (w tym momencie jest ponad 50 głosów). Wypowiedziało się zaledwie dwóch dziennikarzy, więc to za mało, by wyciągać średnią, ale gdybyśmy musieli, jest pół na pół.

Andrea Beach z Common Sense Media chwali "Miłość dla dorosłych":

W mrocznym duńskim thrillerze znajdziemy seks, nagość i przemoc.

Travis DeShong z In Review Online twierdzi, że film nie jest rażąco zły, raczej "rażąco średni". 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: