Aktorzy z "Władcy Pierścieni" w antyrasistowskim apelu: Wszyscy jesteście tu mile widziani

Dyskusje na temat różnorodności rasowej w obsadzie "Pierścieni Władzy" nie cichną. Serial krytykował Elon Musk, a bronił go Neil Gaiman. Teraz głos w sprawie zabrali aktorzy znani z "Władcy Pierścieni", m.in. Elijah Wood znany z roli Frodo.

Hobbici i elfy o kolorze skóry innym niż biały nie schodzą z języków nie tylko przeciętnych internautów, ale też pisarzy, biznesmenów i aktorów. Zamieszanie wokół wielorasowej reprezentacji wśród bohaterów "Pierścieni Władzy" skomentowali ostatnio również filmowi Frodo, Merry i Pippin z oryginalnej trylogii. Założyli koszulki z osobistym przekazem.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Śródziemie otwarte na różnorodność. Akcja #youareallwelcomehere

Elijah Wood, odtwórca roli Frodo w trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona, angażuje się w działania antydyskryminacyjne wspierające obsadę nowego serialu z tolkienowskiego uniwersum. Na swoim profilu na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z antyrasistowskim przekazem. Oprócz niego udział w akcji wzięli również Billy Boyd (filmowy Pippin) and Dominic Monaghan (Merry). Zdjęcie w czapce z identycznym nadrukiem udostępnił też Sean Astin, znany fanom serii z roli Sama.

Wzór przygotował twórca internetowy i autor podcastu poświęconego "Pierścieniom Władzy" Don Marshall. Przedstawia uszy postaci różnych ras o odmiennych kolorach skóry i jest opatrzony napisem w języku elfickim, który tłumaczy się jako "wszyscy jesteście mile widziani". W sklepie podcastera można kupić nie tylko koszulki, bluzy i czapki z tą grafiką, ale też torby, skarpetki czy kubki. Akcja promowana hasztagiem #youallarewelcomehere zdobywa coraz większą popularność. Trenduje już na Twitterze.

Koszulki z antyrasistowskim napisem w języku elfickimKoszulki z antyrasistowskim napisem w języku elfickim Merch, donmarshall72sstore.com

Zobacz wideo "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - najdroższy serial wszech czasów [ZWIASTUN]

Twórcy serialu wydali oświadczenie, wsparli ich... twórcy "Gwiezdnych Wojen"

Wood poza zaangażowaniem się w coraz popularniejszą w mediach społecznościowych akcję udostępnił również oficjalne oświadczenie twórców "Pierścieni Władzy". Czytamy w nim, że zarówno on jak i reszta obsady stanowczo sprzeciwiają się dyskryminacji na tle rasowym, której doświadczyła część aktorów. Z rasistowskimi komentarzami mierzą się między innymi Sir Lenny Henry, odtwórca roli czarnoskórego Harfoota i grający elfa Arondira Ismael Cruz Cordova.

J.R.R. Tolkien stworzył świat, który z samej swojej definicji jest multikulturowy. Świat, w którym wolni przedstawiciele różnych ras jednoczą się, by walczyć ze złem. 'Pierścienie Władzy' są tego odzwierciedleniem. Nasz świat nigdy nie był w całości biały, fantasy nigdy nie było w całości białe i Śródziemie nigdy nie było w całości białe [...]. Wszyscy się liczycie, czujcie się kochani i akceptowani. Jesteście istotną częścią rodziny 'Władcy Pierścieni'

- to stanowisko przedstawione we wpisie na oficjalnym koncie serialu na Twitterze. Wsparcie okazali także twórcy "Gwiezdnych Wojen", którzy przyłączyli się do akcji. "Od Śródziemia do odległej galaktyki... #youareallwelcomehere" - skomentowało oficjalne konto franczyzy.

"Pierścienie Władzy" można oglądać w serwisie Amazon Prime Video. Premiera odbyła się 2 września 2022 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: