"The Crown" przerwie zdjęcia z szacunku do królowej Elżbiety II. "To jak miłosny list"

Twórca serialu "The Crown" Peter Morgan wyraził nadzieję, że zdjęcia do nowego sezonu zostaną przerwane ze względu na "szacunek do królowej". Obiecywano to już przy premierze produkcji Netfliksa. Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat.

Piąty sezon "The Crown", serialu portretującego rządy Elżbiety II, będzie mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Choć dokładna data nie jest jeszcze znana, przewiduje się, że nowe odcinki pojawią się na Netfliksie już w listopadzie. To jednak jeszcze nie koniec. Zapowiedziano szósty sezon, do którego zdjęcia ruszyły w sierpniu. Królowa nigdy publicznie nie wypowiadała się na temat "The Crown", ale jej śmierć skomplikowała prace nad serią.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

List miłosny adresowany do królowej

Scenarzysta serialu Peter Morgan przyznał, że postrzega swój serial jako pewnego rodzaju list miłosny dla królowej Elżbiety II.

'The Crown' jest jak adresowany do niej [królowej] list miłosny i w tym momencie nie mam nic więcej do dodania

- napisał twórca w mailowym oświadczeniu. Ze względu na szacunek do monarchini powiedział "The Hollywood Reporter", że bierze pod uwagę przerwę w zdjęciach do powstającego sezonu. Źródła bliskie Morganowi potwierdziły tę informację portalowi Variety, ale nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Netfliksa w tej sprawie. Oficjalne konta serialu w mediach społecznościowych na Twitterze i Instagramie również nie odniosły się do ostatnich wydarzeń. Nie są aktualizowane od końca 2021 roku.

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Kiedy serial dopiero debiutował, Stephen Daldry, jeden z ojców sukcesu "The Crown" i reżyser niektórych początkowych odcinków pierwszego sezonu obiecywał, że jeśli serial w momencie śmierci królowej wciąż będzie kontynuowany, odpowiednim zachowaniem będzie wstrzymanie produkcji.

Nikt z nas nie wie, kiedy ten czas nadejdzie, ale byłoby słuszne okazać szacunek królowej. Byłby to zwykły hołd i wyraz szacunku. Jest postacią globalną i właśnie to powinniśmy zrobić.

- powiedział w 2016 roku, kiedy "The Crown" zadebiutowało na Netfliksie. Szósty sezon serialu ma być zwieńczeniem całej opowieści.

A co z piątym sezonem serialu? Gdzie oglądać?

Śmierć królowej poprzedziła premierę piątego sezonu "The Crown", która będzie mieć miejsce jeszcze tej jesieni w Netfliksie. W rolę Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton, Jonathan Pryce zagra księcia Filipa, Elizabeth Debicki księżną Dianę, a Dominic West - księcia Karola, który współcześnie po latach oczekiwania zasiądzie na tronie jako nowy król. Przedstawione zostaną wydarzenia z 1992 roku, czyli dwa lata po przedstawionych w sezonie czwartym, m.in. wydanie głośnej książki o księżnej Dianie czy pożar w zamku Windsor.

Serial "The Crown" nie jest jedynym dziełem Petera Morgana poświęconym królowej Elżbiecie II. Sportretował ją także w filmie z 2006 "Królowa" i spektaklu "The Audience". W obu monarchinię zagrała Helen Mirren.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: