5 sezon "Cobra Kai" już jest! Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier Netfliksa

"Cobra Kai", czyli serialowa kontynuacja "Karate Kid", wraca z nowymi odcinkami. Wszyscy miłośnicy kina kopanego w dawnym stylu już mogą zacierać rączki. Do tej pory na Netfliksie nie było zbyt wielu propozycji w podobnym klimacie.

Serial inspirowany jest serią młodzieżowych filmów z lat 80. "Karate Kid". Opowiada o losach Daniela i Johnny'ego 34 lata po wydarzeniach znanych z serii.

"Cobra Kai". Nowe odcinki już dostępne na Netflixie

Na kontynuację przygód bohaterów serialu widzowie musieli czekać niecałe dziewięć miesięcy. W tym sezonie o wiele większą część fabuły zajmie historia Terry'ego Silvera. Bohater od dawna marzył o przejęciu kontroli nad dojo Cobra Kai. Zwiastun pokazuje rozbudowane i polepszone sale treningowe powstałe za władania Silvera.

Więcej informacji ze świata seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Jednak taki stan nie utrzyma się zbyt długo. Daniel i jego sprzymierzeńcy nie będą chcieli dać za wygraną. Dojo Miyagi-Do zdecyduje się udać na wojnę, a przy okazji zdobędzie nowych sprzymierzeńców. Między innymi nastąpi nieoczekiwany zwrot akcji, ponieważ Daniel i jego dawny wróg Chozen Toguchi połączą swoje siły.

 

Nowością będzie też rozbudowanie historii młodszych bohaterów serialu. Możliwe, że niektórzy z nich będą chcieli opuścić tytułowe dojo. Styl prowadzenia zajęć przez Silvera nie będzie im odpowiadać. Ważnym elementem fabuły stanie się do tego motyw Miguela, który będzie poszukiwać swojego ojca.

W nowych odcinkach "Cobra Kai" znajdą się równie zjawiskowe walki, nawiązania do kina lat 80. i perypetie miłosne nastolatków, co w poprzednich sezonach. Nowy sezon liczy 10 odcinków i od razu jest dostępny w całości w serwisie Netflix.

Zobacz wideo Popkultura odc. 117

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: