"The Crown" zawiesza zdjęcia do serialu po śmierci Elżbiety II. "Ze względu na szacunek"

"The Crown" to serial Netflixa opowiadający o życiu królowej Elżbiety II, która zmarła w czwartkowe popołudnie. Po śmierci monarchini twórcy produkcji zabrali głos w sprawie przyszłości serialu. Zdjęcia do szóstego sezonu zostały wstrzymane ze względu na szacunek dla królowej - podaje AP.

Producenci serialu "The Crown" podjęli decyzję o wstrzymaniu produkcji z powodu śmierci monarchini - podaje agencja AP. Jak poinformowali przedstawiciele serialu, zdjęcia do nowego sezonu zostały przerwane w piątek ze względu na "szacunek do królowej". Obecnie trwały prace nad szóstym sezonem "The Crown". Premiera piątej serii zaplanowana jest na listopad tego roku.

Zobacz wideo Jak Brytyjczycy odbiorą Kamilę jako nową królową?

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

List miłosny adresowany do królowej

Scenarzysta serialu Peter Morgan przyznał, że postrzega swój serial jako pewnego rodzaju list miłosny dla królowej Elżbiety II. Ze względu na szacunek do monarchini powiedział "The Hollywood Reporter", że bierze pod uwagę przerwę w zdjęciach do powstającego sezonu. Źródła bliskie Morganowi potwierdziły tę informację portalowi Variety, ale nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Netfliksa w tej sprawie. Oficjalne konta serialu w mediach społecznościowych na Twitterze i Instagramie również nie odniosły się do ostatnich wydarzeń. Nie są aktualizowane od końca 2021 roku.

Kiedy serial dopiero debiutował, Stephen Daldry, jeden z ojców sukcesu "The Crown" i reżyser niektórych początkowych odcinków pierwszego sezonu obiecywał, że jeśli serial w momencie śmierci królowej wciąż będzie kontynuowany, odpowiednim zachowaniem będzie wstrzymanie produkcji. 

Królowa Elżbieta i kadr z serialu 'The Crown'"The Crown" przerwie zdjęcia z szacunku do Elżbiety II. "To jak miłosny list"

Serial "The Crown" nie jest jedynym dziełem Petera Morgana poświęconym królowej Elżbiecie II. Sportretował ją także w filmie z 2006 "Królowa" i spektaklu "The Audience". W obu monarchinię zagrała Helen Mirren.

Więcej o: