Prezes TVP jest nowy, ale "Sylwester marzeń" bez niespodzianek

Telewizja Polska tegorocznego "Sylwestra Marzeń" również zorganizuje w Zakopanem we współpracy z miastem. Będzie to już szósty koncert sylwestrowy TVP w tej miejscowości.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, telewizyjny nadawca publiczny ponownie zdecydował się zorganizować "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Pierwszy koncert odbył się w 2016 roku, a wyjątkiem był 2020 rok, kiedy przez obostrzenia pandemiczne TVP zdecydowało się zorganizować imprezę w Ostródzie, gdzie na widowni bawili się jedynie tancerze.  

Budowa przekopu Mierzei Wiślanej Koncert na otwarcie przekopu Mierzei. Najpierw: "Bez disco polo", teraz w ogóle

"Sylwester marzeń" na pewno w Zakopanem

Były już prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w wywiadach zawsze szczycił się tym, że organizowany przez jego ekipę "Sylwester marzeń" bije rekordy popularności. W zestawieniu oglądalności impreza zostawiała konkurencyjne stacje daleko w tyle.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Jednak w zeszłym tygodniu stanowisko prezesa TVP objął Mateusz Matyszkiewicz, który w ostatniej chwili zrezygnował z organizacji koncertu na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Podczas wydarzenia miało wystąpić wiele gwiazd disco-polo. 

Jakub i Dawid Stracił pracę w TVP za bycie osobą homoseksualną? Jest opinia TSUE

Spekulowało się wtedy, że z nadejściem nowej prezesury nastąpi odchodzenie od promowania tego gatunku muzycznego z oferty rozrywkowej Telewizji Polskiej. A to właśnie z nim "Sylwester marzeń" był najbardziej kojarzony.

Teraz już wiadomo, że impreza na pewno się odbędzie w tym samym miejscu i jej charakter najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie. Na Woronicza mówi się o tym, że usunięcie muzyki disco-polo z TVP to nieprawda. Nowy szef ma wiedzieć, że ta muzyka zapewnia wysoką oglądalność. Możliwe jest niewielkie zmniejszenie częstotliwości jej grania, ale na pewno nie zniknie całkowicie.

Zobacz wideo Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: