To jednak nie jest miłość gorąca. Nowy prezes TVP odsunął od pracy m.in. autora hitów disco polo

Wraz z dojściem do władzy Mateusza Matyszkowicza, w Telewizji Polskiej zaszło już kilka istotnych zmian. Odwołał m.in. dyrektorów TVP3 czy TVP Technologie i nominował innych. Teraz wziął się za porządki w segmencie rozrywkowym.

Współpraca z dwoma reżyserami odpowiadającymi do tej pory za koncerty okolicznościowe została zamrożona. Chodzi o Mikołaja Dobrowolskiego i Roberta Klatta, którzy mieli przygotować odwołany koncert z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej.

Prezes Matyszkowicz wprowadza zmiany 

Zapowiadany jeszcze przez Jacka Kurskiego wielki show z okazji otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną, na którym miały wystąpić gwiazdy disco polo został odwołany. Za jego realizację miało odpowiadać dwóch reżyserów, z którymi do tej pory TVP stale współpracowało.

Pierwszym z nich jest Mikołaj Dobrowolski, który do tej pory reżyserował teleturniej muzyczny "Jaka to melodia?". Natomiast Robert Klatt to członek discopolowej formacji Classic. Był producentem programów z muzyką disco polo, festiwalów czy koncertów.

Przeboje zespołu to m.in. "Hej, czy ty wiesz?" i "Jolka, Jolka". Fragment tej drugiej piosenki brzmi: 

Widzę ją wciąż bez końca /Czuję, że to chyba miłość jest gorąca
 

Wydaje się jednak, że nowy prezes TVP nie darzy aż tak gorącym uczuciem jak jego poprzednik, Jacek Kurski, muzyki disco polo. Co prawda oficjalnie nie wypowiedział się w tej sprawie, ale w zeszłym tygodniu Press najpierw informował, że Matyszkowicz postanowił usunąć ten gatunek z koncertu na Mierzei Wiślanej. Później jednak postanowił, że impreza w ogóle się nie odbędzie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Nowy prezes ma już na swoim koncie współpracę z Telewizją Polską. W latach 2016-2017 dowodził kanałem TVP Kultura, stawiającym raczej na "kulturę wysoką". Można przypuszczać, że w związku z tym prezes Matyszkowicz może mieć zdecydowanie inne gusta muzyczne niż Kurski. 

Zobacz wideo Jacek Kurski zatrudnia gwiazdy, które śpiewają z playbacku. Dlaczego to toleruje?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: