McCartney miał zagrać dla Elżbiety II. Powiedziała mu, że nie może zostać, bo zaraz zaczyna się jej serial

Kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks" podzielił się w jednym z wywiadów uroczą anegdotą o zmarłej królowej Elżbiecie II. Opowiedział mu ją sam Paul McCartney, który został zaangażowany do tego, by zagrać prywatny koncert na jej urodzinach. Jak się okazuje, monarchini nie miała problemu z tym, żeby powiedzieć muzykowi prosto w twarz, że nie może zostać na jego występie. Zbliżała się bowiem pora emisji jej ulubionego serialu.

"Miasteczko Twin Peaks" do dziś uważane jest za jeden z najbardziej przełomowych i kultowych produkcji telewizyjnych. Serial Davida Lyncha i Marka Frosta śledziły miliony widzów, które głowiły się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer. Co tydzień ludzie zasiadali przed telewizorami i czekali, aż twórcy wyjawią rozwiązanie zagadki. Jak się okazuje, produkcję w napięciu śledziła także królowa Elżbieta II - wciągnęła się do tego stopnia, że wyszła z własnej imprezy urodzinowej, na której specjalnie dla niej miał zagrać Paul McCartney.

Zobacz wideo Laura Palmer z "Twin Peaks" - postać nie do końca fikcyjna?

Elżbieta II zrezygnowała z prywatnego koncertu Paula McCartneya

Pierwszy odcinek "Miasteczka Twin Peaks" premierę miał 8 kwietnia 1990 roku na amerykańskim kanale ABC. W fikcyjnym, na pozór sennym i spokojnym miasteczku, znalezione zostają po burzy zwłoki 17-letniej uczennicy, Laury Palmer - w tej roli Sheryl Lee. Lokalnej policji w śledztwie pomóc ma agent FBI, Dale Cooper (Kyle MacLachlan). Im więcej czasu mija, tym więcej Cooper poznaje mrocznych sekretów mieszkańców miasteczka, które też coraz bardziej go urzeka.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyreżyserowany przez wielokrotnie nominowanego do Oscara Davida Lyncha serial okazał się międzynarodową sensacją. Wciągał i szokował widzów zaskakującą fabułą, a także nietuzinkową formą czy warstwą wizualną. Twórcy balansowali pomiędzy mrocznym kryminałem, komedią, romansem i horrorem, a niezwykły klimat całości podkreślała dodatkowo wyjątkowo oryginalna muzyka, którą skomponował Angelo Badalamenti. To właśnie on w rozmowie z portalem NME podzielił się opowieścią o królowej Elżbiecie II.

"Kiedy 'Twin Peaks' zdobywało popularność na całym świecie, poleciałem do Londynu, żeby popracować z Paulem McCartneyem w Abbey Road. Powiedział mi - Opowiem ci historię. Niedługo przed tym, jak zaczęliśmy razem tworzyć, został poproszony o to, żeby wystąpić dla królowej podczas obchodów jej urodzin" - zarysował sytuację Badalamenti i dalej opisał:

Kiedy ją spotkał, powiedział jej: Wasza Wysokość, jestem zaszczycony, że tutaj dzisiaj jestem i zaraz zagram dla Was trochę muzyki. A królowa mu odpowiedziała: Przepraszam, nie mogę zostać. Jest za pięć ósma i muszę iść, żeby obejrzeć 'Twin Peaks'!

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. Wiadomo już, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Opactwie Westminsterskim, dokładnie 19 września. Elżbieta II była najdłużej rządzącym monarchą Wielkiej Brytanii. 

Paul McCartney pożegnał Elżbietę II słowami: "Boże błogosław królową". "Wraz z moim krajem opłakuję odejście naszej najwspanialszej Królowej. Z ciężkim sercem mówię, że to druzgocąca myśl o Anglii bez królowej Elżbiety II" - napisał z kolei Ozzy Osbourne.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: