Emmy 2022. Twórca "Sukcesji" nawiązał do śmierci Elżbiety II. Wyszło bardzo niezręcznie

"Sukcesja" najlepszym serialem dramatycznym - taki werdykt padł podczas gali Emmy 2022. Na scenie pojawili się aktorzy i twórcy serialu, a przemawiał jego twórca Jesse Armstrong. Wyszło bardzo niezręcznie, nawet Brian Cox nie uratował sytuacji.

- Wielki tydzień dla sukcesji - zaczął swoją przemowę Jesse Armstrong. I już było trochę niestosownie, ale gdyby twórca "Sukcesji" na tym skończył, jeszcze dałoby się tę chwilę radości z sukcesu serialu HBO świętować bez niesmaku. Jednak brnął dalej.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Twórca "Sukcesji" dopiekł królowi Karolowi III

Trzymając w ręku statuetkę, otoczony kilkunastoma osobami związanymi z produkcją, Armstrong kontynuował:

Nowy król w Wielkiej Brytanii... teraz my. Oczywiście, w przypadku naszej wygranej głosowanie miało zdecydowanie większe znaczenie niż w przypadku księcia Karola.

Już wtedy zarówno ci na scenie, jak i publiczność, nie bardzo wiedzieli jak zareagować. Na wysokości zadania stanął aktor Brian Cox, który poradził Armstrongowi: "mniej o królewskich sprawach, mniej o królewskich sprawach", ale to nie był jeszcze koniec. Armstrong powiedział:

Nie twierdzę, że nasza sytuacja jest bardziej usankcjonowana niż jego. Zostawmy osąd innym.

Braw nie było, więc chyba też już odrobinę zmieszany twórca "Sukcesji" przeszedł do podziękowań swoim współpracownikom.

Zandaya Emmy 2022. Zendaya i Jason Sudeikis z nagrodami

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć "Sukcesja" to amerykańska produkcja, zarówno Armstrong jak i Cox są poddanymi korony brytyjskiej. Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku i zgodnie z linią sukcesji na tron po niej wstępuje książę Karol, znany teraz jako król Karol III.

Elżbieta II i Miś Paddington świętowali jubileusz królowej w czerwcu 2022 roku Dla misia Paddigtona królowa zrobiła wyjątek, teraz on zrobił dla niej

Serial HBO porusza wątki władzy i roszad wewnątrzrodzinnych przedstawionych oczami potentata przemysłu medialnego Logana Roya (Brian Cox) i czwórki jego dorosłych dzieci, Kendalla (Jeremy Strong), Siobhan (Sarah Snook), Romana (Kieran Culkin) i Connora (Alan Ruck).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

.

Więcej o: