"Peaky Blinders" - sezon 7 najprawdopodobniej nie powstanie. Co w zamian dla fanów serialu?

"Peaky Blinders" - sezon 7 jednego z lubianych seriali realizowanych przez BBC i udostępnianych na platformie Netflix ma małe szanse na powstanie. Szykuje się jednak coś innego, co także powinno zadowolić miłośników historii rodziny Shelby. Przekonaj się, co nowego wiadomo na temat tej produkcji i nie przegap ważnych informacji!

"Peaky Blinders" – sezon 7. Co wiemy?

Fani seriali, udostępnianych w ramach platformy Netflix, jeśli nawet go jeszcze nie widzieli, to na pewno słyszeli o "Peaky Blinders". Sezon 7 miał być zwieńczeniem całej historii, snutej przez twórców tej produkcji. Ostatecznie jednak uznano, że zamknie się ona w sześciu sezonach, dlatego najprawdopodobniej do realizacji kolejnej serii formatu nie dojdzie, a przynajmniej na razie nie ma takich planów.

Trzeba jednak przyznać, że serial ten cieszył się ogromną popularnością, która właściwie, mimo zakończenia historii, wciąż nie słabnie. Za jego pośrednictwem widzowie mogą się przenieść do robotniczego, angielskiego miasteczka Birmingham i przyjrzeć się jego przestępczemu półświatkowi. Akcja pierwszego sezonu rozpoczyna się tuż po zakończeniu I wojny światowej. Wszelkie wydarzenia skupiają się natomiast wokół rodzinnej grupy przestępczej Peaky Blinders, której przewodzi charyzmatyczny, a zarazem nieuznający kompromisów Tommy.

Wszyscy są zgodni co do tego, że losy zdeterminowanego Shelby’ego, który robi wszystko, by osiągać coraz lepszą pozycję w przestępczym świecie, zaintrygowały szerokie grono odbiorców. Właśnie dlatego rozważane jest poszerzenie uniwersum serialu o film pełnometrażowy lub o spin-offy.

"Peaky Blinders" sezon 6 – gdzie oglądać?

Nie widziałeś jeszcze ostatnich odcinków "Peaky Blinders" i zastanawiasz się, gdzie oglądać 6 sezon serii? Odnajdziesz go, podobnie jak wszystkie poprzednie, na platformie Netflix.

W ostatnim sezonie wraz z bohaterami wkraczamy w lata trzydzieste XX wieku. Świat powoli otrząsa się z koszmaru I wojny światowej i dochodzi w nim do wielkich przemian. W tej rzeczywistości muszą odnaleźć się również postaci, znane z poprzednich odcinków serialu, którzy, choć wciąż pozostają śmiertelnie niebezpieczni, sporo już wycierpieli.

Zobacz wideo Popkultura odc. 122

"Peaky Blinders" sezon 6 – obsada serialu

Obsada 6 sezonu serialu "Peaky Blinders" nie zaskakuje i pozostaje tak samo dobra, jak w poprzednich odcinkach. A znajdują się w niej między innymi:

  • Cillian Murphy jako Tommy Shelby;
  • Paul Anderson jako Arthur Shelby;
  • Sophie Rundle jako Ada Shelby;
  • Natasha O’Keeffe jako Lizzie Stark;
  • Sam Clafin jako Oswald Mosley;
  • Anya Taylor-Joy jako Gina Gray;
  • Daryl McCormack jako Isaiah Jesus;
  • Amber Anderson jako Diana Mitford.

"Peaky Blinders" sezon 6 – kiedy premiera ostatniego sezonu produkcji?

Kiedy miała miejsce premiera 6 sezonu "Peaky Blinders" na Netfliksie? Ostatnie odcinki pojawiły się tam 10 czerwca 2022 roku. Sezon ten pojawił się też wcześniej, bo już 27 lutego 2022 roku na BBC One.

Zobacz też: "Stranger Things": obsada czwartego sezonu hitu Netfliksa. Kiedy pojawi się piąty sezon? Sprawdzamy

Więcej o: