Telenoweli ciąg dalszy. Koncert TVP z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej jednak się odbędzie

Były już prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział wielką muzyczną fetę z plejadą gwiazd disco polo. Gdy stery przejął Mateusz Matyszkowicz, z organizacji koncertu zrezygnowano. Dzisiaj podano jednak do informacji, że impreza ostatecznie się odbędzie. W trochę innej formule i w innym miejscu, ale odbędzie.

Od początku września jednym z tematów związanym z Telewizją Polską jest hucznie zapowiadany koncert na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Po zmianach kadrowych w TVP nowy prezes Mateusz Matyszkowicz postanowił usunąć z programu wykonawców muzyki disco polo. Pozostałe grono artystów okazało się zbyt małe na organizację koncertu i zrezygnowano z tego pomysłu.

Koncert Telewizji Polskiej ostatecznie się odbędzie

Opisywany stan rzeczy nie trwał długo. Nagle we wtorek na antenach TVP zaczęły pojawiać się zapowiedzi nowego koncertu. Wieczorem na Facebooku publicznego nadawcy pojawił się post z informacją o planowanym na 17 września koncercie nazwanym "Wierzę w lepszy świat". Imprezę promuje hasło: "Dla wolności i nadziei na lepsze jutro".

Z zapowiedzi wynika, że koncert odbędzie się jednak w Elblągu. Wcześniej nie mówiono o konkretnej lokalizacji, ale o miejscu bliżej kanału przez Mierzeję Wiślaną. A zorganizowany zostanie zarówno z okazji oficjalnego otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, jak i z powodu 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Na scenie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Piotr Cugowski, Kasia Moś, Kasia Cerekwicka, Ryszard Rynkowski czy Krzysztof Kijański.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapowiedź koncertu 'Wierzę w lepszy świat', który wyemituje TVP1 w dzień otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej.Zapowiedź koncertu 'Wierzę w lepszy świat', który wyemituje TVP1 w dzień otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Materiały prasowe

Telewizja Polska zapowiada, że podczas koncertu usłyszymy "znane polskie przeboje w nowoczesnym brzmieniu". Oprócz wyżej wspomnianych artystów wystąpi także orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli. 

Nie będzie to jedyny koncert tego dnia. Ministerstwo Infrastruktury organizuje zapowiadany od tygodni koncert w kanale żeglugowym Mierzei Wiślanej. To osobne wydarzenie, które nie było powiązane z zawirowaniami TVP. Gwiazdami wydarzenia będą Cleo, Sound'n'Grace czy DJ Brave. Chociaż transmisji z tego wydarzenia nie będzie, to całkiem możliwe, że imprezy będą kolidować ze sobą. 

Zobacz wideo Kasia Cerekwicka postarzyła się do teledysku. "Wiek to jest tylko cyfra albo liczba"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie https://pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: