Tylko TVP zdecydowało się transmitować pogrzeb Elżbiety II na głównej antenie

Transmisja z uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II w całości zostanie pokazana jedynie w TVP1. Pozostali duzi nadawcy telewizyjni - TVN oraz Polsat zdecydowali się bezpośrednio relacjonować wydarzenie w płatnych kanałach informacyjnych.

Na antenie TVP1 transmisja z pogrzebu Elżbiety II rozpocznie się o 11:30. Uroczystości będzie również pokazywało dostępne w telewizji naziemnej TVP Info. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II w telewizji otwartej tylko w TVP

Jak podaje portal Press, publiczny nadawca przygotowuje na ten dzień specjalne wydanie "Wiadomości" oraz innych serwisów informacyjnych w TVP Info. 

Królowa Elżbieta II w PolsceSetki skarg na BBC za ogłoszenie o śmierci królowej. Lepiej niż w przy Filipie

Materiały zostaną przygotowane ponadto z ramienia kanału TVP World. Stała korespondentka stacji w Londynie - Klaudia Czerwińska będzie relacjonować uroczystości pogrzebowe na żywo. Inni korespondenci tejże stacji przygotowują także materiały, które będą pokazywać reakcje polityków i obywateli innych państw na śmierć królowej Elżbiety II. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Stacja TVN24 szykuje specjalne wydanie pt. "Pożegnanie królowej", które rozpocznie się o 10:00. Poprowadzi je Dagmara Kaczmarek-Szałkow, a w programie znajdą się wspomnienia o Elżbiecie II, opinie ekspertów i komentatorów. 

Z kolei stacja informacyjna Polsatu, czyli Polsat News nie mówi o szczegółach sobotniego programu. Wiadomo jedynie, że transmisja z pogrzebu na pewno zostanie pokazana.

Ryszard Rynkowski - 1160 zł emerytury z ZUSKoncert TVP wraca jak wątki w telenowelach. Jednak się odbędzie

Innowacyjne rozwiązanie planuje nowa stacja informacyjna, czyli News 24. Specjalne pasmo poświęcone uroczystościom pogrzebowym rozpocznie się o 9:30 i będzie transmitowane zarówno w telewizji linearnej, jak i bezpłatnie na profilu stacji na Facebooku.

Ceremonia pochowania Elżbiety II odbędzie się w opactwie westminsterskim w Londynie. Trumna z ciałem Elżbiety II spocznie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Około 500 polityków i monarchów z całego świata ma wziąć udział w uroczystości.

Zobacz wideo Westminster Abbey w Londynie - to tu odbędzie się pogrzeb Elżbiety II

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: