Netflix. Kręcą trzeciego "Rojsta", w obsadzie powrócą znani już aktorzy

Powstaje kolejny sezon serialu "Rojst". W produkcji Netfliksa powrócą: Dawid Ogrodnik, Andrzej Serewyn, Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Jest też tytuł, który zdradza, w jakim okresie będzie rozgrywała się akcja.

O tym, że Rojst '97" to niekoniecznie pożegnanie z serialem, mówił Gazeta.pl jeszcze przy okazji promocji tamtego tytułu reżyser i współscenarzysta Jan Holoubek. Na pytanie o to, w jakim okresie osadziliby akcję trzeciej serii "Rojsta", nie udzielił konkretnej odpowiedzi, ale takiej, która może sugerować, że powstanie ciąg dalszy. Mówił Justynie Bryczkowskiej:

Nie możemy tego ci powiedzieć, bo jesteśmy na etapie myślenia o tym. Mamy pomysł, ale nie możemy jeszcze nic powiedzieć.
Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst '97" [Popkultura]

Ekipa już pracuje na planie. Tytuł trzeciego sezonu to, jak informuje Netflix w mediach społecznościowych, "Rojst Millenium".

Ilona Kuśmierska-Kocyłak Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda "Samych swoich" miała 74 lata

Za scenariusz mają odpowiadać, podobnie jak w przypadku "Rojsta" zrealizowanego dla już niedziałającej w Polsce platformy Showmax i netfliksowego "Rojst '97", Jan Holoubek i Kasper Bajon. Akcja pierwszej rozgrywała się w latach 80., drugiej oczywiście w 1997 roku, a obie serie łączyły postaci grane przez Dawida Ogrodnika i Andrzeja Seweryna. W trzeciej oprócz nich pojawią się policjanci, w których w poprzednim sezonie wcielili się Różczka i Simlat.

Ekipa serialu 'Rojst Millenium' na planieEkipa serialu 'Rojst Millenium' na planie mat. prasowe Netflix

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przed "Rojstem Millenium" w Netfliksie "Wielka woda"

Zanim jednak zobaczymy efekt pracy ekipy serialu w Netfliksie, będzie tam można zobaczyć sześcioodcinkowy serial w reżyserii Holoubka zatytułowany "Wielka woda". Akcja tej produkcji podobnie jak poprzedniego "Rojsta" rozgrywa się w czasie powodzi w 1997 roku, ale opowiada historie innych bohaterów niż ci, których znają fani "Rojsta". Hydrolożkę Jaśminę Tremer gra Agnieszka Żulewska. Choć to inna rola, fani "Rojstów" znają aktorkę doskonale - grała partnerkę Witolda Wanycza (Seweryn).

'Broad Peak', reż. Leszek Dawid "Broad Peak". Krótka historia o kłamstwie i jego następstwach

Oprócz Żulewskiej dwie pierwszoplanowe postaci grają: Tomasz Schuchardt, który dostał rolę Jakuba Marczaka, urzędnika z dużymi ambicjami, który samotnie wychowuje nastoletnią córkę, oraz Ireneusz Czop. Jego bohater, Andrzej Rębacz, walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi. Premiera "Wielkiej wody" jesienią tego roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: