Sean Bean krytykował koordynatorów intymności. Jego słowa skomentowała specjalistka z planu "Rodu smoka"

Koordynatorka intymności w serialu HBO "Ród smoka" odniosła się do komentarzy Seana Beana ("Gra o tron") na temat tego, jak usuwana jest spontaniczność ze scen seksu na planie filmowym.

- Uwielbiam go jako aktora i właśnie oglądałam "Małżeństwo", jest tam świetny - zaczęła dyplomatycznie Miriam Lucia w rozmowie z serwisem Deadline.

Koordynatorka intymności z "Rodu smoka" o Seanie Beanie: Człowiek w pewnym wieku

Potem dodała:

Po prostu myślę, że to człowiek w pewnym wieku (ma 63 lata - red.), który jest w tej branży od bardzo dawna i nie ma doświadczenia z drugiej strony. A może miał złe doświadczenia z pracy z koordynatorami intymności.

- Z mojego dotychczasowego doświadczenia nie zauważyłam, by przeszkadzało to w procesie twórczym - podkreśliła. - Myślę, że to pomaga uruchomić proces twórczy, ponieważ kiedy już wiesz, z czym aktorzy czują się komfortowo pod względem dotyku i zgody oraz jakie będą ruchy, wtedy dodajesz do tego emocje. A potem odnajdujesz wolność, ponieważ nie męczysz się, nie gmerasz i nie próbujesz znaleźć jej najpierw tam, a potem w tej konkretnej chwili - tłumaczyła.

Wiele aktorek oburzyła jedna z ostatnich wypowiedzi Seana Beana, który grał m.in. w "Grze o tron", serialu podobnie jak "Ród smoka" będącym ekranizacją prozy George'a R.R. Martina. Zdaniem Beana koordynatorzy scen intymnych "psują spontaniczność" i "rujnują naturalny sposób zachowywania się kochanków". Według aktora w momencie, gdy aktorzy są instruowani, jak powinni grać, "zbliżenie zostaje sprowadzone do technicznego ćwiczenia", a to ma stanowić dodatkowy hamulec w procesie twórczym. Gwiazda "Gry o Tron" czy "Władcy Pierścieni" nie odniosła się do kwestii komfortu partnerek na planie ani ich bezpieczeństwa.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tymczasem, od kilku lat obecność koordynatorów scen intymnych staje się standardem na planie filmów czy seriali. Pracują także w Polsce, a na planie "Rodu smoka" pomagali m.in. 18-letniej wtedy Emily Carey w trakcie kręcenia scen z jej serialowym mężem, królem Viserysem. Aktorkę, grającą nastoletnią królową i jej ekranowego partnera dzieli prawie 30 lat. Carey podkreślała, że dzięki współpracy z koordynatorami intymności było jej łatwiej zagrać sceny erotyczne.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: