"Cień i kość" - Netflix pokazał zwiastun drugiego sezonu. Kiedy premiera?

Netflix pokazał pierwszą zapowiedź drugiego sezonu "Cień i kość". Są w niej nowi bohaterowie, a także ci, którzy zdobyli serca milionów widzów w pierwszej serii. Kiedy premiera?

"Cień i kość" zadebiutował na Netfliksie w kwietniu 2021.Szybko okazało się, że serial osadzony w uniwersum Griszów to hit i będzie kontynuacja.

"Cień i kość" - kiedy premiera drugiego sezonu?

Niestety, ci, którzy liczyli, że doczekamy się szybkiej premiery kolejnych odcinków, się zawiodą. W pierwszym wideo z fragmentami drugiej serii znalazła się informacja, że premiera jest zaplanowana na 2023 rok.

 

Serial fantasy "Cień i kość" jest oparty na bestsellerowych powieściach Leigh Bardugo. Twórcy sięgnęli po trylogię "Cień i kość", wzbogacając ją o elementy z dylogii "Szóstka wron". Główna bohaterka to osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, która jest szeregową żołnierką Pierwszej Armii. Dziewczyna razem ze swoim najlepszym przyjacielem Malem walczy w wojnie domowej, która podzieliła państwo Ravka. Jego dwie części dzieli Fałda Cienia, w której zginęło już wielu ludzi, w tym rodzice Aliny.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już w pierwszym odcinku okazuje się, że Alina posiada wyjątkowe moce, które mogą pomóc wygrać wojnę, a to sprawi, że zainteresują się nią najpotężniejsi ludzie w królestwie. Alina trafia do miejsca, w którym szkolą się grisze - ludzie posiadający moce, dzięki którym potrafią np. manipulować żywiołami lub materiałami i chemikaliami. I budzi ogromne zainteresowanie Zmrocza - postaci tyleż fascynującej, co niepokojącej...

Nowy sezon będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. W swoje role ponownie wcielą się Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Dołączą do nich m.in. Patrick Gibson, który zagra Nikolaia Lantsowa, Anna Leong Brophy (zagra Tamar Kir-Bataar), Lewis Tan jako Tolya Yul-Bataar oraz Jack Wolfe jako Wylan Hendriks. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: