"The Crown" - sezon piąty ma datę premiery. Zobacz, jak wyglądają nowi Diana i Karol

"The Crown" niedługo wraca. Netflix nie tylko podał datę premiery piątego sezonu, ale także pokazał pierwsze ujęcia z Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany oraz Dominica Westa jako księcia Karola.

Gdy 8 września zmarła królowa Elżbieta, o której przede wszystkim opowiada "The Crown", twórcy ogłosili, że na pewien czas zawieszają prace na planie szóstej serii. Ta ma być ostatnią. Wcześniej jednak zobaczymy, co już nakręcili w piątej.

"The Crown" - data premiery już jest. Będzie o rozstaniu Diany i Karola

Podczas wydarzenia TUDUM Netflix dzielił się m.in. datami powrotów najpopularniejszych produkcji. Dzięki temu wiemy, że piąty sezon "The Crown" pojawi się w ofercie serwisu 9 listopada. 

W nowych odcinkach po raz kolejny następuje wymiana obsady (tak, jak stało się to po drugiej serii). W królową Elżbietę II tym razem wcieli się Imelda Staunton, znana chociażby z "Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa". U jej boku zobaczymy aktora, występującego wcześniej w takich produkcjach, jak "Dwóch papieży" czy "Żona", Jonathana Pryce’a w roli księcia Filipa. Z kolei Lady Di gra aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki ("Kryptonim U.N.C.L.E.", "Tenet"), a księcia Karola Dominic West ("The Affair"). W poniższym wideo można zobaczyć pierwszy fragment serialu z udziałem ostatniej dwójki. Trzeba przewinąć materiał do 20:16:

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W piątej serii "The Crown" pojawią się również m.in. Lesley Manville w roli księżniczki Małgorzaty oraz Olivia Williams w roli Camilli Parker Bowles. Do obsady dołączyli także Anna Antonowicz oraz Michał Więcławski, choć nie wiadomo na razie, w jakie postaci się wcielą.

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: