"Wiedźmin" i prequel "Blood Origin" - kiedy premiera? Znamy szczegóły

Czekający na trzeci sezon "Wiedźmina" w Netfliksie jeszcze trochę poczekają, ale wcześniej w serwisie pojawi się prequel "The Witcher: Blood origin".

"The Witcher: Blood Origin" będzie miał premierę w Netfliksie 25 grudnia 2022. To sześcioodcinkowy prequel "Wiedźmina". Ten ostatni wróci natomiast z trzecim sezonem dopiero w 2023 roku. W jednej z ról zobaczymy polską aktorkę Michalinę Olszańską.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Netflix zdradził, kiedy premiera "The Witcher: Blood Origin". "Wiedźmin" wraca w przyszłym roku

W trzecim sezonie "Wiedźmina" podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

"The Witcher: Blood Origin" przedstawia z kolei dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu "Wiedźmin". Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Netflix poinformował, że do obsady produkcji dołącza Minnie Driver (nominowana do Oscara za "Buntownika z wyboru"). Twórcy nie zdradzają wiele, jedynie, że będzie kluczową bohaterką, łączącą przeszłość z przyszłością. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: