Rodziny ofiar Jeffreya Dahmera oburzone serialem Netfliksa o seryjnym mordercy

W zeszłym tygodniu na Netfliksie pojawił się nowy serial pt. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Produkcja należy do gatunku true crime, czyli opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Po premierze pojawiły się głosy krytyki ze strony rodzin ofiar zamordowanych przez Dahmera.

Nowy serial przedstawia historię seryjnego mordercy Jeffreya Dahmera, który w latach 1978-1991 dokonał siedemnastu okrutnych zabójstw. Jego ofiarami byli wyłącznie młodzi mężczyźni i chłopcy. Produkcja jest bardzo realistyczna i przedstawia zarówno retrospekcje z dokonywania zbrodni, jak i sceny z batalii sądowej. Reżyserem jest Ryan Murphy, który znany jest m.in. z "American Horror Story". Po premierze serialu głos w sieci zabrał jeden z krewnych ofiary Dahmera.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 123

Rodzina jednej z ofiar zarzuca Netfliksowi zarabianie na ich traumie

W serialu odtworzono wypowiedź Rity Isbell, która jest siostrą Errola Lindseya, którego Dahmer brutalnie zamordował w 1991 roku. Jej kuzyn Eric Perry wypowiedział się na Twitterze z dezaprobatą o stworzeniu kolejnego serialu true crime o seryjnym mordercy:  

Nie mówię nikomu, co oglądać, wiem, że "true crime" to duża sprawa, ale jeśli naprawdę interesujesz się ofiarami, to moja rodzina (Izbellowie) jest wściekła z powodu powstania tego serialu. To jest ponowne odtwarzanie traumy i po co? Ilu filmów/programów/dokumentów potrzebujemy?

Perry'ego najbardziej wzburzyło odtworzenie sceny z rozprawy sądowej, na której Rita wpadła w szał i zechciała zaatakować Jeffreya Dahmera. "Przywoływanie, tak realistyczne, załamania nerwowego, jakie Rita przeżyła w sądzie, patrząc na człowieka, który torturował i zabił jej brata, jest chore".

Eric Perry zauważył, że producenci serialów typu true crime nie muszą kontaktować się z rodzinami ofiar. Tak właśnie było w tym przypadku – nikt z twórców serialu nie nawiązał kontaktu z rodziną Lindseya, co według Perry’ego jest zaprzeczeniem zapewnień Netfliksa, że "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" powstał z poszanowaniem pamięci ofiar. "Moi kuzyni budzą się co kilka miesięcy czytając wiadomości, że powstają kolejne seriale o Dahmerze. To okrutne".

Jednak to nie koniec nowych produkcji o "kanibalu z Milwaukee". Netflix zapowiedział trzyodcinkowy serial dokumentalny "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera", w którym Dahmer opowiada o swoich makabrycznych zbrodniach. Premiera zaplanowana jest na październik.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: