Nowy sezon "The Crown" uderzy w króla Karola. W zwiastunie konflikt pomiędzy nim a Dianą

Piąty sezon "The Crown" ukaże się za nieco ponad miesiąc. Podczas netfliksowego wydarzenia Tudum ogłoszono, że nowa seria ukaże się już 9 listopada. Pałac Buckingham już spodziewa się wielu kontrowersji po premierze serialu.

Wielu się domyślało, że głównym tematem piątego sezonu serialu o rodzinie królewskiej będzie historia księżnej Diany i króla Karola. Ich małżeństwo skończyło się niedługo przed jej tragiczną śmiercią.

Więcej informacji ze świata seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

'Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera' - serial o Jeffreyu Dahmerze z Evanem Petersem w głównej roliSerial Netfliksa o seryjnym mordercy. Produkcję skomentował prokurator

Premiera w listopadzie, ale rodzina królewska już zgrzyta zębami

Zwiastun najnowszej serii "The Crown" pokazuje, że rozpad małżeństwa króla Karola i księżnej Diany zapewne będzie dominującym wątkiem. W teaserze możemy zobaczyć Elizabeth Debicki ("Wielki Gatsby") w roli Diany i Dominica Westa ("300") w roli Karola. Odczuwalna jest tabloidowa otoczka, która towarzyszyła wówczas temu medialnemu rozwodowi.

 

Ten wątek wzbudza spore zaniepokojenie wśród otoczenia obecnego króla Karola III. Brytyjski "The Telegraph" donosi, że ktoś o wysokiej pozycji z Pałacu Buckingham kontaktował się z Netflksem, aby przed odcinkami "The Crown" widniała informacja, że jest to serial fabularny, a nie dokumentalny.

Natomiast ktoś, kto podaje się za "anonimowego przyjaciela króla" uważa piąty sezon produkcji za pasożytniczy i mówi, że "Netflix nie ma żadnych skrupułów, jeśli chodzi o niszczenie ludzkiej reputacji" oraz, że "ludzie zapominają, że te osoby są prawdziwe i mają realne życie".

"Blondynka" w Netfliksie, jest sporo mocnej krytyki. "Nekrofilska rozrywka"

W piątej serii "The Crown" zobaczymy kompletnie nową obsadę. W rolę Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton ("Harry Potter i Zakon Feniksa), a księciem Filipem będzie Jonathan Pryce ("Gra o tron"). Księżniczką Małgorzatą zostanie natomiast Lesley Manville ("Nić widmo").

Netflix pracuje obecnie nad szóstym, czyli ostatnim sezonem produkcji. Akcja toczyć się będzie w XXI wieku. Premiera odbędzie się najprawdopodniej w przyszłym roku. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 124

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: