Miała 11 lat, gdy wystąpiła w pierwszej edycji "Mam Talent". Teraz wygląda zupełnie inaczej

Pierwsza edycja programu "Mam Talent" odbyła się w 2008 roku. Na casting przyszła wówcza 11-letnia Klaudia Kulawik, która zaśpiewała piosenkę "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Jak 14 lat później wygląda finalistka show, która skradła serca jury i widzów?

Klaudia Kulawik miała 11 lat, gdy wystąpiła w pierwszej edycji programu "Mam Talent". Serca widzów i jurorów podbiła piosenką Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Klaudia dostała się do finału talent show i zajęła w nim drugie miejsce. Co dzisiaj u niej słychać?

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Mam talent" był dla niej przepustką do muzycznej przygody. Wybór piosenki był spontaniczny

Klaudia Kulawik w rozmowie z "Viva" przyznała, że piosenkę do programu wybrano spontanicznie, a dokładniej dzień przed castingiem. - Jako mała dziewczynka zapisałam słowa na kartce i włożyłam na noc pod poduszkę, by je lepiej zapamiętać. Cudem się udało. (…) Atmosfera była na planie stresująca, ale ten stres mi pomagał.

Dodała, że po "Mam Talent" otrzymała wiele propozycji, ale skorzystała z nielicznych. Rodzice Klaudii odmówili na przykład wytwórni, która mogłaby wydać płytę. - Rodzice nie chcieli zrobić czegoś, czego mogłabym potem żałować. Nikt bowiem nie wiedział, czy ja w przyszłości będę chciała śpiewać. Nagranie krążka byłoby wtedy ryzykowne, dlatego odmówiliśmy.

 

Klaudia Kulawik w tym roku skończyła 25 lat. Zdecydowała się na kontynuowanie kariery muzycznej

Finalistka "Mam Talent" zdecydowała, że chce się rozwijać muzycznie. Wygraną (100 000 zł) przeznaczyła na naukę i ukończyła British and Irish Modern Music Institute. Obecnie studiuje w prestiżowej szkole w Londynie. Przyznała, że przez pandemię koronawirusa uczyła się zdalnie z Polski.

Artystka wydała płytę EPkę, na której znalazło się pięć utworów, do których napisała tekst i skomponowała muzykę. Jedynie "Woman Phenomenally" nie wyszło spod jej pióra. Autorką słów piosenki jest Maya Angelou. W wyżej wspomnianym wywiadzie, opowiedziała też o swoich dalszych planach. - Myślę, że jestem osobą, która zdecydowanie idzie na żywioł (...). Zobaczymy, gdzie pokieruje mnie los, gdzie pokieruje mnie życie.

 
Więcej o: