Już od dawna chcieli to pokazać. Nowy film o "Scoobym-Doo" potwierdza, że Velma jest lesbijką

W sieci zawrzało od fragmentów najnowszego filmu o najbardziej znanym psie-detektywie na świecie. W produkcji pt. "Trick or Treat Scooby-Doo!" twórcy w końcu zdecydowali się pokazać prawdziwe oblicze Velmy!

Fani filmów o Scoobym-Doo już od dawna podejrzewali, że jedna z głównych bohaterek serii jest osobą homoseksualną. Jednak do tej pory żaden twórca nie zdecydował się albo nie miał zgody na to, żeby pokazać to na ekranie.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Velma w nowym filmie oficjalnie ukazana jako lesbijka

Dla wielu ludzi na całym świecie film "Trick or Treat Scooby-Doo!" będzie naprawdę przełomowy. Fani już nie mogą się doczekać, a filmiki z fragmentami scen stały się viralami na Twitterze. W pierwszym z nich widać, jak Velma zauroczyła się projektantką mody Coco Diablo. A w innym ukazana jest rozmowa z Daphne, podczas której zwierzyła się jej ze swoich uczuć.

Odpowiadający za filmy o Scoobym już wcześniej dawali do zrozumienia, jaka jest prawdziwa natura Velmy. James Gunn, który odpowiadał za scenariusz do filmu fabularnego "Scooby-Doo" z 2002 roku przyznał dwa lata temu w tweecie, że chciał wprowadzić ten element do fabuły już wtedy:

W pierwotnym scenariuszu Velma była jednoznacznie lesbijką, ale studio ciągle to łagodziło, aż w końcu stało się to dwuznaczne (w nakręconym materiale), potem nie było o tym wzmianki (w wersji, która się ukazała), a ostatecznie w sequelu miała chłopaka.

Na temat orientacji seksualnej Velmy wypowiedział się także Tony Cervone, który reżyseruje filmy o Scoobym i jego grupie detektywistycznej. Również w 2020 roku przyznał w komentarzu pod postem na Instagramie, że Velma jest osobą homoseksualną, ale można było to do tej pory tylko sugerować. 

Fani są naprawdę podekscytowani tym, że seksualność bohaterki zostanie w końcu pokazana na ekranie! Film w Stanach Zjednoczonych będzie miał premierę 14 października na kanale Cartoon Network, a 18 października wyjdzie na DVD. Na razie nie wiadomo, kiedy oficjalnie pojawi się w polskiej wersji językowej.

Zobacz wideo Popkultura odc. 124

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: