Mówili Naomi Watts, że po 40. kariera się skończy. A ona nadal jest w grze

Naomi Watts zagrała główną rolę w najnowszym serialu Netfliksa "Obsewator", który będzie można oglądać już od 13 października. Aktorka ma 54 lata i nadal świeci triumfy na dużym i małym ekranie. W ostatnim wywiadzie wyznała, że na początku jej kariery niektórzy już wróżyli jej rychły koniec.

Z okazji nadchodzącej premiery nowego serialu Naomi Watts zdecydowała się na udzielenie obszernego wywiadu magazynowi "Entertainment Weekly". Sporo opowiedziała o dawnych czasach, kiedy jej kariera dopiero się rozwijała. Wyznała, że nie każdy myślał, że zajdzie tak daleko.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Mówili jej, że po 40. jej kariera się skończy

Po premierze "Mulholland Drive" w 2001 roku stała się aktorką rozpoznawalną na całym świecie. Miała wówczas 33 lata i usłyszała od kogoś z branży, że dobra passa nie potrwa zbyt długo i żeby "kuła żelazo, póki gorące". Aktorka tak to ujęła w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem:

Powiedziano mi: Lepiej zrób teraz dużo, ponieważ po 40. staniesz się "niej*balna" [ang. unfuckable - przyp. red.]. A ja na to: "Co? Co to dokładnie oznacza?". Potem myślisz o tym i mówisz: "Och, racja. Kiedy już się nie jesteś zdolna do reprodukcji, przestajesz być seksowna, więc nie można cię zatrudniać.
Zobacz wideo Popkultura odc. 124

Dwadzieścia jeden lat później, z dwiema nominacjami do Oscara i dziesiątkami innych nagród aktorskich, Watts pokazała, że "koniec z karierą po czterdziestce" to bzdura. Jednak szkodliwy wobec kobiet stereotyp, który panuje w branżach rozrywkowych i artystycznych, wciąż ma się dobrze. To również nie umknęło uwadze aktorki:

Rzadko mówi się o starzeniu się mężczyzn. Nie mówimy o ich siwych włosach, a jak już, to w kontekście tego, że są przystojniejsi, bardziej pociągający, mocniejsi. A dlaczego tak jest? Bo w życiu doświadczył już wiele. Tak samo powinno być z kobietami. W tym wieku również mamy ważne i mocne doświadczenia, z których powinniśmy być dumne.

Nowy miniserial Netfliksa pt. "Obserwator" będzie dostępny na platformie od 13 października. Oprócz Naomi Watts, w produkcji wystąpią także Bobby Cannavale ("Zakazane imperium"), Jennifer Coolidge ("American Pie") czy Mia Farrow ("Dziecko Rosemary"). Serial opowiada o rodzinie Brannocków, która zaczyna dostawać listy z pogróżkami krótko po przeprowadzce do nowego domu.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: