Przez 10 lat grała wójtową w serialu "Ranczo". Teraz ma 54 lata i przeszła spektakularną metamorfozę

Violetta Arlak wystąpiła wielu produkcjach, ale przez większość widzów kojarzona jest głównie z roli wójtowej Haliny Kozioł z serialu "Ranczo". W ostatnim czasie głośniej niż o zawodowych poczynaniach aktorki było jednak o spektakularnej metamorfozie.

Violetta Arlak wielokrotnie pojawiła się na srebrnym ekranie, chociaż częściej spotkać można ją na deskach teatru. Aktorką chciała zostać już jako mała dziewczynka. Nie poddała się nawet wtedy, gdy trzy razy nie przyjęto jej do szkoły teatralnej. Zadebiutowała w 1992 roku w Teatrze 38 w Krakowie. Wzięła udział w sztuce "Tutam".

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przebojowa Halina Kozioł z "Rancza" rozsławiła ją na całą Polskę. Aktorka ma na koncie więcej ról

Violetta Arlak grywała postaci epizodyczne w różnych produkcjach telewizyjnych, na przykład w "Zróbmy sobie wnuka", "M jak Miłość", "Na wspólnej" oraz "Plebanii". Przełom nastąpił w 2006 roku, gdy serial "Ranczo" pojawił się w telewizji. Arlak otrzymała rolę pierwszoplanową i zagrała wójtową Halinę Kozioł. Widzowie ją pokochali. Bohaterka była pełna werwy i rozśmieszała do ostatniego odcinka, a sceny z jej udziałem uznane są za kultowe.

Violetta Arlak przeszła ogromną metamorfozę. Jak wygląda Wójtowa z "Rancza"?

W 2016 roku uwielbiany przez Polaków serial zakończył emisję. Dwa lata później dołączyła do obsady kolejnego hitowego serialu stacji TVP, czyli "Korony Królów", w którym zagrała szlachciankę Bożenę Tęczyńską. 

Media bardziej zainteresowane były jednak metamorfozą Arlak. Gwiazda straciła na wadze, a pierwsze efekty widzowie mogli zaobserwować w ostatnim odcinku "Rancza". Ostatecznie udało jej się zrzucić 20 kg. Jak przyznaje, proces ten trwał wiele lat. - 10 lat temu powiedziałam kilogramom stop! Od tamtej pory nie zapraszam zbyt często gości do domu, bo wtedy wypadałoby coś ugotować. A ja nie chcę, żeby jedzenie było głównym powodem spotkań towarzyskich. - powiedziała w jednym z wywiadów.

 
Więcej o: