Widzowie pokochali ją za rolę Michałowej w serialu "Ranczo". Dziś ma dziś 82 lata! Jak się zmieniła?

Wśród kultowych polskich seriali z pewnością wielu wymieniłoby "Ranczo". Produkcja zafundowała widzom szereg komicznych sytuacji i postaci, których nie da się nie lubić. Jedną z nich jest Michałowa, w którą wcielała się Marta Lipińska. Jak przez lata zmieniła się aktorka?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michałowa z "Rancza" to jedna, z najbardziej lubianych postaci serialu. Już od pierwszego sezonu w tę rolę wcielała się Marta Lipińska. Dla widzów młodszego pokolenia aktorka może kojarzyć się wyłącznie z tą produkcją, jednak w swojej karierze zagrała w wielu innych znanych dziełach kinematografii (i nie tylko). 

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Ciekawska Michałowa podbiła serca widzów. To nie pierwszy raz, kiedy dzieliła kadr z Cezarym Żakiem

Serialowa Michałowa szczególnie zapadła w pamięć widzów, dzięki relacji z księdzem proboszczem, granym przez Cezarego Żaka. Cwana i ciekawska gospodyni na plebanii w Wilkowyjach zawsze stawiała na swoim. Jednak to nie pierwszy polski serial, w którym Marta Lipińska grała wspólnie ze znanym aktorem. Jeszcze wcześniej, współpracowali z Żakiem przy produkcji serialu "Miodowe lata", gdzie wcielała się w postać teściowej Karola Krawczyka.

Karierę zaczęła w 1962 roku. Jak od tego czasu zmieniła się Marta Lipińska?

Wielu młodych widzów kojarzy Martę Lipińską z serialu "Ranczo". Zanim aktorka trafiła na plan tej kultowej produkcji, wystąpiła też w wielu innych popularnych filmach i serialach. Lipińska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1962 roku. W tym samym czasie zadebiutowała w filmie "Głos z tamtego świata" jako Urszula Chorebska. W ciągu trwającej 60 lat kariery, Marta Lipińska zagrała w takich produkcjach jak "Lalka", "Nad Niemnem", "Dolina Issy", "Ja wam pokażę ", czy "Nigdy w życiu". Od samego początku zachwycała publikę.

Razem z Krzysztofem Kowalewskim przez wiele lat tworzyli także radiowy duet w audycji "Kocham pana, panie Sułku". Program był nagrywany w latach 1973-2002.

 

Prywatnie, Marta Lipińska jest żoną aktora i reżysera teatralnego Macieja Englerta. Są małżeństwem od 1968 roku. Mają córkę oraz syna. Ich dzieci również rozwijają swoje kariery w filmie i teatrze - Anna ukończyła ASP i została kostiumografką, a Michał jest operatorem kamery. 

Więcej o: