"Wielka Woda" zainspirowała reporterów "Wiadomości" TVP do zrobienia materiału

Chociaż wiele osób jest już przyzwyczajonych do kuriozalnych materiałów z "Wiadomości" Telewizji Polskiej, to publiczny nadawca nie przestaje zaskakiwać. W ostatnim wydaniu pojawił się kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska. Jego twórcy zainspirowali się najnowszym serialem Netfliksa "Wielka Woda".

Od 2016 roku wielu widzów TVP1 mogło już się przyzwyczaić do tego, że w "Wiadomościach" bardzo często można zobaczyć materiał o byłym premierze Donaldzie Tusku. Jednakże zawsze mają one negatywny wydźwięk. Stwierdzenie "Wina Tuska", które pod różnymi formami przejawia się w programach TVP, stało się już oklepanym frazesem, do którego stworzono już tysiące memów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Bayer Full Bayer Full ma dosć. Podjął decyzję w sprawie współpracy z TVP

Reporterzy "Wiadomości" zainspirowali się "Wielką wodą"

Ostatnie wydanie tego dziennika także rozpoczęło się od materiału, który w złym świetle przedstawia Donalda Tuska. Poruszono w nim temat kryzysu energetycznego w Polsce.

Materiał nazwano "Rządowe wsparcie dla Polaków", a jego zapowiedź wygłoszona przez Danutę Holecką brzmiała: "Rząd właśnie kończy prace nad kolejnym pakietem rozwiązań dotyczących ograniczenia wzrostu cen prądu. Nowe rozwiązania będą dotyczyły m.in. odbiorców wrażliwych, jak szkoły czy szpitale. To pomoc szczególnie ważna dla samorządów". 

Z materiału wynika, że "pomocą Polskiej Grupy Energetycznej nie są zainteresowani samorządowcy opozycji". Autor materiału dodał także, że opozycja "gra kryzysem energetycznym od miesięcy". Następnie cytował rozliczającego rząd Donalda Tuska, aż w końcu zaczął opowiadać o problemach przy powodzi tysiąclecia z 1997 roku, o której opowiada serial Netfliksa "Wielka Woda".

Przy akompaniamencie archiwalnych nagrań zalanych miast, takie słowa usłyszeli widzowie TVP1:

Wielu Polaków pamięta bezradność rządów Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD w czasie klęsk żywiołowych, kiedy ludzie byli pozostawieni bez pomocy... Podczas powodzi tysiąclecia, kiedy premierem był Włodzimierz Cimoszewicz z SLD, rząd umył ręce od odpowiedzialności, choć skala tragedii była ogromna

Clive Swift i Patricia Routledge - Co ludzie powiedzą? Nigdy nie wyszła za mąż. Do Patricii sukces zapukał po 50-tce

O czym jest "Wielka Woda"?

Serial w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka opowiada o powodzi z 1997 roku, która nawiedziła Wrocław i Dolny Śląsk. Chociaż serial nie jest dokumentem, to twórcy bardzo poważnie podeszli do produkcji i stworzyli ją na kształt fabularnej kroniki.

Odtwórcy głównych ról, czyli Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt udzielili wywiadu Justynie Bryczkowskiej, dziennikarce Kultura Gazeta.pl, w którym opowiedzieli o tym, jak przebiegała praca na planie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 125

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: