Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska "romansowali" w "Złotopolskich". Jak radzili sobie na planie?

Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska poznali się na planie serialu "Złotopolscy", który zaczęto kręcić w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Krnąbry Kacper Złotopolski przez jakiś czas podrywał Marylkę Gabriel. Te dwie postacie miały nawet kilka gorących scen w serialu, ale pewnego dnia ich romans został przerwany. Jak wyglądała ich wspólna praca na planie?

Pojawienie się na ekranach telewizorów "Złotopolskich" było naprawdę czymś nowym w tamtych czasach. Była to druga po "Klanie" telenowela Telewizji Polskiej, wytypowana przez przez widzów w konkursie audiotele. Opowiadała o skłóconych od pokoleń dwóch gałęziach rodu Złotopolskich reprezentowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę bliźniaczkę, Eleonorę Gabriel.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Piasek był bożyszczem nastolatek

Jednym z głównych bohaterów "Złotopolskich" był Kacper, w którego wcielał się Andrzej "Piasek" Piaseczny, ówczesny lider zespołu Mafia. Mówiono o nim czarna owca rodziny Złotopolskich, ponieważ porzucił szkołę i uciekł z domu, aby rozpocząć karierę muzyka. Pod pseudonimem Kacper Górniak został serialową gwiazdą popu.

Andrzej Piaseczny w "Złotopolskich" przyciągał przed ekrany dużą widownię. Lidera zespołu Mafia w tamtych czasach uwielbiały nastolatki, w tym Anna Przybylska, która w 1998 roku zaczęła się wcielać w postać Marylki, policjantki z Dworca Centralnego. Dwudziestoletnia wówczas aktorka podziwiała Andrzeja Piasecznego. Podobno wieszała plakaty z jego podobizną na ścianach swojego pokoju i nigdy nie pomyślałaby, że jakiś czas później będzie z nim występować w gorących scenach. Tak wspominała to w jednym z wywiadów:

Jak się okazało, że mam się z nim całować, nie mogłam spać z emocji. A Piasek całuje genialnie!

Jednak scenarzyści "Złotopolskich" nie zamierzali kontynuować serialowego romansu granych przez Piasecznego i Przybylską postaci. Tak skomentował to wokalista w wywiadzie podczas prapremiery biografii Anny Przybylskiej w 2017 roku:

Pamiętam, że potem przez długi czas zabronili się nam całować. Że to było niby za mocne. Nawet nie pozwolili, żeby nasz romans się rozwinął, później co najwyżej nosiłem Marylce kwiaty. Aż w końcu, czego zawsze żałowałem, rozłączono nas. No, ale 'Złotopolscy' lecieli już wtedy w niedzielę w porze obiadu

Andrzej Piaseczny jest obecnie jurorem w "Tańcu z gwiazdami". W 12. edycji programu wzięła udział Oliwia Bieniuk, która jest córką Anny Przybylskiej. Tak zwrócił się do niej podczas jednego z odcinków: "Oliwia, dziecko, jak ja ciebie widziałem ostatni raz, to leżałaś w wózeczku. Ja do twojej mamusi kwiaty nosiłem 12 lat w filmie i czuję się, jakbym do ciebie nosił, bo jesteś tak podobna".

Zobacz wideo Popkultura odc. 125

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: