"Ród smoka". Jedna z najlepszych scen tego serialu powstała przypadkiem

"Ród smoka" został bardzo dobrze przyjęty przez wielu fanów "Gry o tron" i nie tylko. W ósmym odcinku serialu HBO pojawia się scena z udziałem króla Viserysa, która powstała przez przypadek.

Twórcy "Rodu smoka" po raz kolejny zafundowali widzom przeskok w czasie - od poprzedniego odcinka minęło sześć lat. Akcja skupia się w dużej mierze na schorowanym królu Viserysie i jego próbach pogodzenia skłóconych rodów swojej żony i córki. 

Netflix - materiały promocyjneT.Kot wspomina powódź: Z bratem całymi nocami sypaliśmy piachem do worków

Scena z koroną w "Rodzie smoka" powstała w wyniku improwizacji aktorów

W jednej ze scen Viserys wchodzi do sali tronowej, by zasiąść na Żelaznym Tronie. Porusza się z wielkim trudem, ale nie chce pomocy nawet przy wchodzeniu na schody prowadzące do niego. Okazuje się, że jeden z najbardziej wzruszających momentów, w którym spada mu z głowy korona, nie był umieszczony w scenariuszu. Reżyserka Geeta Patel zdradziła, że Matt Smith, czyli serialowy Daemon, podszedł w tym momencie do Paddy'ego Considine'a (Viserys), podniósł koronę i pomógł aktorowi dotrzeć na szczyt schodów, co nie było wcześniej ustalone:

Korona spadła z głowy Paddy'ego i Matt ją podniósł, pozostając w roli. Nie przestaliśmy filmować. To się po prostu w tamtej chwili zadziało i było dla nas odkryciem.
Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

To zdarzyło się podczas prób. Później w porozumieniu z aktorami reżyserka doszła do wniosku, że scena tak właśnie powinna wyglądać na ekranie. Powiedziała Entertainment Weekly:

Jestem wdzięczna, że zdarzył się wypadek, że korona spadła, bo okazało się, że to ważny moment i punkt zwrotny fabuły, którą oglądaliśmy w pilocie: Hej, chcę przejąć twoją koronę, ale pod koniec twojego panowania założę ją z powrotem na twoją głowę i pomogę ci zasiąść na tronie.

Richard_Baer, Josef Mengele i Rudolf Hoess w AuschwitzPrzez wiele lat nie wiedział, że jest dzieckiem zbrodniarza. Mengele był "wujkiem"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: